Tutaj jesteś Aktualności Gospodarowanie odpadami AKTUALNE AKTY PRAWA MIEJSCOWEGO...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Gospodarowanie odpadami

AKTUALNE AKTY PRAWA MIEJSCOWEGO DOTYCZĄCE GOSPODAROWANIA ODPADAMI

AKTUALNE AKTY PRAWA MIEJSCOWEGO DOTYCZĄCE GOSPODAROWANIA ODPADAMI

07.01.2020
Poniżej przedstawiamy Państwu uchwały podjęte przez Radę Gminy Wólka w dniu 18 grudnia 2019 r. dotyczące zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie gminy Wólka od 1 stycznia 2020 r.
 
Uchwały wprowadzają nową stawkę opłaty, która począwszy od 01.01.2020 r. wynosi 19 zł od osoby/miesiąc, zaś w przypadku właścicieli kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym – 16 zł od osoby /miesiąc.
 
Zgłoszenia kompostownika należy dokonać poprzez złożenie nowej deklaracji, w której znajduje się rubryka dotycząca kompostownika. Deklaracje zgłaszające kompostownik od stycznia 2020 r. należy składać przez cały styczeń do 10 lutego 2020 r., jeśli ulga ma dotyczyć opłaty za styczeń 2020 r. (w deklaracji należy zaznaczyć „zmiana danych od …” i podać „styczeń 2020 r.”). Jeśli deklaracja zgłaszająca kompostownik zostanie złożona po 10 lutego 2020 r., stawka obniżona będzie miała zastosowanie począwszy od opłaty za luty 2020 r. W przypadku, gdy założenie kompostownika jest dopiero planowane – zgłoszenia w deklaracji należy dokonać w chwili faktycznego posiadania. Wówczas od miesiąca zgłoszenia będzie przysługiwała obniżona stawka w wysokości 16 zł za osobę miesięcznie.
 
W przypadku stwierdzenia złego segregowania odpadów lub jego braku zastosowanie będzie miała podwyższona stawka w wysokości 57 zł od osoby miesięcznie.
 
Druk nowej deklaracji w przypadku zgłaszania noweli liczby osób lub kompostownika (aktywny druk deklaracji do pobrania).
Powrót