Tutaj jesteś Gmina Wólka
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Gmina Wólka

 

Gmina Wólka położona jest na terenie Powiatu Lubelskiego w Województwie Lubelskim, na pograniczu Równiny Świdnickiej (Łuszczowskiej) oraz Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jej obszar rozciąga się od lasu świdnickiego i prężnie rozwijającego się Łuszczowa na wschodzie, po umiejscowiony w Dolinie Ciemięgi Pliszczyn i obfitująca w zabytki Bystrzycę na zachodzie.

Ta podmiejska gmina jest niezwykle korzystnie położona w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast Lublina i Świdnika oraz gmin Mełgiew, Łęczna, Spiczyn i Niemce. Stanowi to niewątpliwy atut dla ewentualnych inwestorów. Ogromną zaletą jest również rozbudowana sieć dróg bitych we wszystkich 18 sołectwach, która pozwała szybko i komfortowo przemieszczać się po całym, liczącym 72,6 km terenie gminy.

Na wyjątkową atrakcyjność tych terenów wpływa również fakt, że obfitują one w wiele walorów krajobrazowo-turystycznych: Park Krajobrazowy Dolina Ciemięgi, obszar „Natura 2000” pomiędzy miejscowościami Długie i Sobianowice, planowany rezerwat stepowy „Łysa Góra”, wąwozy i lasy przecinające zachodnią część gminy, liczne zabytki i obiekty sakralne oraz popularne ścieżki i trasy turystyczne i rowerowe. 

Gmina Wólka to miejsce, gdzie zgodnie współistnieją ze sobą nowoczesne inwestycje i naturalne piękno lubelskiego krajobrazu. To gmina przychylnie spoglądająca zarówno na turystów, jak i coraz liczniejszych nowych mieszkańców oraz inwestorów.

Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia Gminy Wólka — miejsca, w którym szczególne piękno natury i jednocześnie coraz nowocześniejsza infrastruktura pozwalają na podziwianie urokliwych zakątków Wyżyny Lubelskiej
w niewielkiej odległości od stolicy regionu.

Zatem jeśli pragną Państwo aktywnie odpocząć, nie oddalając się nadmiernie od miasta lub szukają Państwo cichego, wiejskiego siedliska, umiejscowionego w pobliżu Lublina, lub też interesują Państwa atrakcyjne inwestycyjnie tereny...

Zapraszamy do Gminy Wólka!