Tutaj jesteś Gospodarka i środowisko Program „Czyste Powietrze” w Gminie...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Gospodarka i środowisko

Logo czyste powietrze zdrowy wybór

Program „Czyste Powietrze” w Gminie Wólka

23.07.2021
Informujemy, że od 15 lipca br. przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Wólce uruchomiony został Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” adresowane jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. W ramach rządowego programu można ubiegać się o dotacje na wymianę starych, nieefektywnych pieców i kotłów na nowoczesne źródła ciepła oraz na termomodernizację domu. Do współpracy w Programie przystąpiły również banki, udzielając kredytów na realizację inwestycji z możliwością częściowej spłaty kapitału z uzyskanej dotacji.

Fachowa pomoc

Aby ułatwić mieszkańcom gminy aplikowanie o środki w ramach wspomnianego programu, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wólce, 20 – 258 Jakubowice Murowane, Jakubowice Murowane 8 uruchomiony został punkt konsultacyjny. Jego utworzenie było możliwe dzięki podpisaniu przez samorząd porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Punkt czynny jest w godzinach pracy Ośrodka tj. poniedziałek – piątek godz. 7.30 – 15.30. Oddelegowani pracownicy udzielają informacji o programie, a także pomagają w wypełnieniu wniosku i jego rozliczeniu.  

Umów wizytę

W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty w punkcie. Można to zrobić telefonicznie pod nr.: 81 478 17 59,  535 210 676 lub mailowo – wysyłając wiadomość na adres: opswolka@opswolka.pl Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie: https://www.wfos.lublin.pl/materialy-informacyjne.html

 

 

Powrót