Tutaj jesteś Gospodarka i środowisko Gminne inwestycje Kolejne rządowe środki trafią do...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Inwestycje w Gminie Wólka

Grafika z napisem Gmina Wólka otrzymała 9 900 00 zł

Kolejne rządowe środki trafią do naszej gminy! Tym razem na budowę sal sportowych z zapleczem dydaktycznym

08.11.2021
Z wielką satysfakcją informujemy, iż dzięki ogromnemu zaangażowaniu Wójta Edwina Gortata, Pracowników Urzędu Gminy Wólka oraz dzięki skutecznym działaniom Rządu RP zmierzającym do zapewnienia środków na inwestycje krajowe, otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę dwóch sal sportowych wraz z zapleczem dydaktycznym. Otrzymana kwota dotacji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych to aż 9 900 000 zł, przewidywana wartość inwestycji wynosi 11 0000 000 zł.

Przedstawione wizualizacje obejmują salę sportową w miejscowości Świdnik Mały oraz w miejscowości Sobianowice. W obu przypadkach będą to sale budowane przy istniejących szkołach.

Projekt sali w Sobianowicach obejmuje budowę sali sportowej wraz z zapleczem dydaktycznym. Wymiary Sali: 25 x 16 m, powierzchnia zabudowy: 986 m2, powierzchnia użytkowa: 1174 m2, w tym sala sportowa 414,83 m2. Zaprojektowano w ramach obiektu 5 szkolnych pomieszczeń dydaktycznych oraz pomieszczenie biblioteczne.

Projekt dotyczący szkoły w Świdniku Małym obejmuje budowę sali sportowej wraz z zapleczem dydaktycznym. Wymiary budynku: 36  x 23 m, powierzchnia zabudowy: 783,76 m2, powierzchnia użytkowa: 1020,36 m2, w tym sala sportowa 364 m2. Zaprojektowano w ramach obiektu 5 sal wielofunkcyjnych, nową kotłownię, zagospodarowanie terenu zielenią wraz z elementami małej architektury.

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę wymienionych obiektów. Przewidywany termin oddania do użytku budowanych sal to połowa 2023 roku. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2022 rok.

Informujemy również, że w roku 2022 zaprojektowane zostaną sale sportowe w Łuszczowie Drugim oraz Turce (przy szkołach), których budowę  planujemy rozpocząć w 2023 roku. W wyniku tych działań wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest gmina Wólka, będą posiadały rozbudowane zaplecze sportowe w postaci sal gimnastycznych.

Program Polski Ład realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK, a jego celem jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

 

Powrót