Tutaj jesteś Gospodarka i środowisko Gminne inwestycje Rozbudowa szkoły w Łuszczowie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Inwestycje w Gminie Wólka

Koparki

Rozbudowa szkoły w Łuszczowie

21.10.2021
Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż zakończyła się inwestycja rozbudowy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łuszczowie. W uroczystym przecięciu wstęgi, które odbyło się 1 września br. brali udział Ks. Janusz Stępniak, Wójt Edwin Gortat, Dyrektor ZSP w Łuszczowie Magdalena Krystjańczuk oraz Uczniowie szkoły wraz z Rodzicami.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor w ciepłych słowach podziękowała wszystkim osobom i instytucjom, których starania przyczyniły się do powiększenia i unowocześnienia budynku oraz dostosowania go do potrzeb i oczekiwań uczniów. Szczególne słowa wdzięczności zostały skierowane do Pana Edwina Gortata – Wójta Gminy Wólka za przychylność oraz za wiarę w konieczność realizacji tej inwestycji. Pani Dyrektor zaakcentowała, że otwarcie nowego skrzydła szkoły to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Marzenia o nowej, nowoczesnej szkole stały się rzeczywistością.  
 
Dzięki tej inwestycji powstało zupełnie nowe skrzydło szkoły. Placówka powiększyła się o ok. 340 m2 powierzchni użytkowej. Powstał dwukondygnacyjny budynek wyposażony w dwie sale lekcyjne - pracownię przyrodniczą i matematyczno – informatyczną, świetlicę, kuchnię, stołówkę, dwie szatnie oraz pomieszczenia sanitarne. Budynek został połączony na obu kondygnacjach ze starym budynkiem. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,3 mln zł.
 
Rozbudowa budynku szkoły umożliwiła wygospodarowanie nowych przestrzeni i udogodnień, których dotychczas nie mieliśmy, jak na przykład dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych. Większa przestrzeń znacząco poprawiła komfort pracy uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Projekt jest odpowiedzią na pojawiające się potrzeby związane z demografią, potrzebami lokalowymi oraz dostosowaniem infrastruktury budynku dla osób z niepełnosprawnościami.
 
 
 
Powrót