Tutaj jesteś Gospodarka i środowisko Gminne inwestycje Budowa ronda na DK 82 przy osiedlu...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Inwestycje w Gminie Wólka

Zdjęcie przedstawia prace budowlane na drodze

Budowa ronda na DK 82 przy osiedlu Borek – najnowsze informacje z placu budowy

14.05.2020
Trwają intensywne prace przy budowie ronda na DK 82 przy osiedlu Borek. Zadanie pn. „Rozbudowa skrzyżowania DK 82 z drogą gminną nr 112402L (ul. Dębowej) i drogą gminną 112421L (ul. Świerkowa) w miejscowości Turka wraz z podłączeniem do węzła „Lublin Tatary” na obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S17 wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz budowa parkingu typu Park & Ride wraz z dojazdami, dojściami i infrastrukturą techniczną zostanie zrealizowane w roku 2020 r.
Termin wykonania inwestycji według umowy jest przewidziany na 30.09.2020 r. Na dzień dzisiejszy gmina nie ma informacji od Wykonawcy o ewentualnych opóźnieniach, stąd też mamy nadzieję, że prace zakończą się zgodnie z planem i harmonogramem. Wartość zadania to ponad 11 000 000 zł.
 
Obecnie realizowane są prace polegające na poszerzeniu jezdni, wykonywana jest konstrukcja jezdni, prace z branży sanitarnej związane z  przebudową  sieci wodociągowej i budowie kanału sanitarnego. Ponadto są wykonywane instalacje z branży teletechnicznej i elektrycznej. Prowadzone są prace ziemne i wykonywana jest warstwa mrozoochronna na drodze wewnętrznej (dojazdowej)  do parkingu (park&ride)  oraz na wymienionym parkingu. Prowadzone są roboty brukarskie, związane z ustawieniem krawężników betonowych na drodze krajowej. Kończona jest przebudowa magistrali wodociągowej, prowadzona jest próba szczelności oraz prace wykończeniowe związane z przebudową komór.
 
Zgodnie z komunikatem umieszczonym na naszej stronie, od 18 maja br. (poniedziałek) Wykonawca planuje wdrożyć II etap schematu organizacji ruchu polegający na zamknięciu drogi wyjazdowej z osiedla Borek. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, który w ciągu dnia będzie sterowany ręcznie, natomiast w godzinach popołudniowych sygnalizacją świetlną. 
Powrót