Tutaj jesteś Kultura i sport Kultura w Gminie Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”...

Kultura w Gminie

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

20.08.2018
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości. Uroczyste czytanie w naszej gminie odbędzie się 8 września 2018 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, duchownych, przedstawicieli oświaty, samorządu, kultury - wszystkich tych, który chcą wspólnie uczcić 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgłoszenia będą przyjmowane:

mailowo: gbpwolka@interia.pl

telefonicznie: 81 751 01 84

bądź osobiście: Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce w godzinach pracy biblioteki: poniedziałek - czwartek: 8.30-16.30; piątek: 12.00 - 20.00 do dnia 29 sierpnia 2018r.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. W gminie Wólka również odbyło się Narodowe Czytanie podczas imprezy „Listopadowe czytanie Wyspiańskiego” (25 listopada 2017 r.). Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce w ramach zadania pt. „Wszystko już było ale nie w Wólce.”, które było realizowane ze środków z dofinansowania przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

 

Relacja z wydarzenia na stronie:

http://www.gbpwolka.naszabiblioteka.com/n,fotogaleria-z-imprezy-listopadowe-czytanie-wyspianskiego

Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w planowanym wydarzeniu!!!

 

List Podsekretarza Stanu, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [157.65 KB]

List Prezydenta RP, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [530.52 KB]

 

 

Powrót