Tutaj jesteś Aktualności ZAWSZE PIĘKNA I BEZPIECZNA- Dzień...

Aktualności

ZAWSZE PIĘKNA I BEZPIECZNA- Dzień Kobiet w gminie Wólka

ZAWSZE PIĘKNA I BEZPIECZNA- Dzień Kobiet w gminie Wólka

14.03.2017
Z przyjemnością informujemy, iż prawie 130 mieszkanek gminy Wólka uczestniczyło w gminnych obchodach ich święta 8 marca w Restauracji Gościniec w Wólce.
W imprezie organizowanej przez Wójta Gminy Wólka, uczestniczyły m.in. Panie, które aktywnie uczestniczą w życiu gminy.
 
Spotkanie odbywało się pod hasłem: Zawsze piękna i bezpieczna i zgodnie z hasłem spotkania: było i o pięknie
i o bezpieczeństwie.
 
Spotkanie otworzył Pan Wójt Edwin Gortat, który złożył Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia kobiet
i podziękował za aktywne uczestnictwo w życiu gminy. Dalszą część uroczystości prowadziła Radna Gminy Wólka Pani Edyta Dobek.
 
Na wszystkie Panie czekała niespodzianka. Każda przedstawicielka płci pięknej otrzymała tulipana oraz opaskę odblaskową, która z pewnością będzie służyła poprawie ich bezpieczeństwa na drodze.
 
Temat bezpieczeństwa przedstawiony został w różnych aspektach. Rozpoczęły go Panie z Komendy Miejskiej Policji
w Lublinie mówiąc o bezpieczeństwie na drodze oraz obrazując różne zagrożenia, w jakich mogą się znaleźć kobiety. Panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdniku Dużym przeprowadzili praktyczny instruktaż udzielania pierwszej pomocy, natomiast przedstawiciele Legii Akademickiej opowiedzieli o życiu i prawach kobiet na bliskim wschodzie.
 
W kolejnej części spotkania Pan Kamil Wrona z Fundacji Valere Vita omówił zasady zdrowego odżywiania, natomiast Pani Małgorzata Matysiak, psycholog wizerunku oraz właścicielka AESTHETIC Szkoły Wizażu i Stylizacji przybliżyła Paniom zasady etykiety w biznesie.
 
Po prezentacjach rozpoczął się koncert w wykonaniu Sylwii Szajewskiej, mieszkanki naszej gminy, który nadał uroczystości dodatkowego wymiaru oraz wprowadził niepowtarzalny klimat. Gromkie oklaski były największym podziękowaniem za znakomity występ.
 
Ostatnim punktem programu był „upominkowy zawrót głowy”. Pan Wójt zadbał o to, aby każda
z Pań otrzymała coś „dla ciała”, czyli vouchery przekazane przez salony kosmetyczne, fryzjerskie, medycyny estetycznej, siłownie, spa, kluby sportowe…
 
Poza atrakcjami zapewnionymi w formie występów i prezentacji, uczestniczki spotkania mogły korzystać z oferty stoisk- Panie z AESTHETIC Szkoły Wizażu i Stylizacji służyły poradą oraz wykonywały profesjonalny makijaż, Fundacja Valere Vita służyła poradami w zakresie diety i zdrowego odżywiania, Stowarzyszenie Legia Akademicka, Centrum Szkoleń Strzeleckich SHOOTER, Klub Miłośników Broni i Techniki Perun zorganizowali stoiska z prezentacją różnego rodzaju broni, Pracownia Optyczna OrangeOptic świadczyła porady w doborze oprawek.
 
Dodatkowo pyszny poczęstunek w formie zimnego bufetu dla uczestników spotkania przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Długim oraz Gospodyni miejsca spotkania Pani Halina Ratajewska.
 
Wszystkim Paniom dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór- taka ilość uczestniczek tradycyjnego marcowego spotkania świadczy o coraz większej aktywności Pań w życiu gminy i niezmiernie ważnej pracy na rzecz jej rozwoju.
 
Wszystkim instytucjom, organizacjom pozarządowym oraz firmom dziękujemy za nieocenioną pomoc
w przygotowaniu spotkania- Wasze wsparcie sprawiło, że mogliśmy naszym Paniom zapewnić tak wiele atrakcji
w tak pięknej i uroczystej scenerii.
 
Drogie Panie - do zobaczenia za rok, gwarantujemy, że emocji nie zabraknie.

 

Powrót