Tutaj jesteś Aktualności
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Pomnik Jana Pawła II

16. rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II

02-04-2021

"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję" – wyszeptał na łożu śmierci Jan Paweł II, gdy dowiedział się, że na Placu św. Piotra przybyły rzesze młodych ludzi by modlić się w jego intencji.

Grafika Napis na niebieskim tle - Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody - Świdnik Duży Pierwszy oraz Świdnik Duży Drugi

02-04-2021

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Wólka Sp. z o.o. informuje, że w dniu 2 kwietnia 2021 r. w godzinach 8:30 - 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Świdnik Duży Pierwszy oraz Świdnik Duży Drugi. Przerwa spowodowana jest koniecznością...

Mikrofon

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

02-04-2021

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Niebieskie ludziki w okręgach połączone liniami

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych

01-04-2021

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Lublin ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przyszłej współpracy jednostek samorządu terytorialnego w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.

Grafika napis na niebieskim tle z logo Gminy - napis OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

01-04-2021

Na podstawie art. 24a ust. 4 i 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficznego (Dz.U. z 2020 r., t.j. poz. 276 z póź. zm.).

Kolorowe pisanki

Zawieszenie działalności Klubu Seniora

01-04-2021

Niestety gwałtowny przyrost zachorowań na Covid-19 zmusił nas do zawieszenia działalności klubu. Seniorzy w ostatnim tygodniu przed zamknięciem wykonali piękne ozdoby świąteczne. Mamy nadzieje ze niedługo będziemy znów mogli się spotkać i rozpocząć zajęcia...

Baner konkursowy z napisami: Konkurs - Weź się nie leń, weź nie pytaj, tylko w Wólce rozlicz PIT-a

Weź się nie leń, weź nie pytaj, tylko w Wólce rozlicz PIT-a

01-04-2021

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie i wygrania cennych nagród. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców  gminy Wólka, zarówno tych którzy rozliczają się w gminie Wólka od wielu lat oraz tych, którzy to zrobili po raz pierwszy....

wójtowie Tadeusz Małaj Włodzimierz Hofa Edwin Gortat wraz z pracownikami UG, OPS, Biblioteki i PGK Wólka

To nie tylko budynek. To historia naszej Gminy, o której musimy pamiętać

31-03-2021

Przez niektórych nazywany kurnikiem, a nawet ruiną, która szpeci otoczenie. Obecnie faktycznie może i tak jest, gdyż lata świetności tego budynku już dawno minęły. Jednak nie możemy zapomnieć, jak ważną rolę pełnił dla naszej społeczności lokalnej.

Dziecko bawiące się

Czasowe ograniczenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

31-03-2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że z dniem 27 marca 2021 r. ponownie nastąpiło czasowe ograniczenie funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Grafika napis na zielonym tle z logo Gminy - napis INFORMACJA

Rozliczenie wkładu własnego uczestników projektu pt. "OZE w gminie Wólka - montaż pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych"

31-03-2021

Informujemy Państwa, iż ostateczne rozliczenie wkładu własnego uczestników projektu będzie możliwe po zatwierdzeniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego końcowego wniosku o płatność, jednak dokładny termin nie jest nam znany.

Napis Informacja na zielonym tle z logo Gmina Wólka

Gmina Wólka nie jest autorem zawiadomień!!!

31-03-2021

W ostatnim czasie na terenie gminy Wólka pojawiły się materiały dotyczące Grupowego Programu Dofinansowań do instalacji PV oraz zapisów na instalacje fotowoltaiczne.

Napis na czerwonym tle Komunikat Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Komunikat Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt. organizacji pracy urzędów

31-03-2021

W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zakażeń koronawirusem, którego skutkiem jest coraz większa liczba zajętych łóżek oraz respiratorów w szpitalach, a także wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań, dlatego od 27...

Logo Wólka News i Pani czytająca z tabletu

Wólka News - Nr 5(15)2021

29-03-2021

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, iż w Urzędzie Gminy Wólka dostępny jest kolejny numer czasopisma Wólka News.

Baner z plakatu - napisa chroń pszczoły!

Lubelskie – Wspólnie dla pszczół

29-03-2021

„Lubelskie – wspólnie dla pszczół” to szeroko zakrojona kampania edukacyjno-informacyjna, którą w 2020 r. zainicjował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Akcja nastawiona jest na aktywizację mieszkańców regionu do wspólnych działań na rzecz poprawy...

Grafika wielkanocna i napis Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

29-03-2021

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni Nas wszystkich spokojem, wiarą i radością, da siłę do pokonywania trudności i pozwoli na nowo odkrywać piękno otaczającego świata. Niech zbliżające się Święta będą czasem zadumy nad...

Kury

HPAI Ważne informacje!

25-03-2021

Obowiązujące środki bioasekuracji określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz. 722).