Tutaj jesteś Aktualności Seniorzy w Gminie Wólka I Konferencja senioralna w Wojciechowie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Seniorzy w Gminie Wólka

I Konferencja senioralna w Wojciechowie

I Konferencja senioralna w Wojciechowie

19.09.2019
13 września br. Seniorzy z gminy Wólka wraz z Wójtem Edwinem Gortatem wzięli udział w I Konferencji Senioralnej, która odbyła się w Wojciechowie.
Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego we współpracy z gminami: Wojciechów, Jastków, Chodel, Wilków, Wilkołaz, Bełżyce, Jeziorzany, Niedrzwica Duża, Mełgiew i Wólka oraz Stowarzyszeniem „U źródeł Ciemięgi” z Miłocina i Stowarzyszeniem „Być bliżej” z gminy Niemce.
 
Konferencję otworzył Prezes Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Marek Drączkowski. Następnie słowo wstępne do uczestników skierowali Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń, Wójt miny Wojciechów Artur Markowski, Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Magdalena Filipek-Sobczak. W dalszej części uroczystości spotkanie odwiedził Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Zastępca Dyrektora KOWR OT Lublin Marek Wojciechowski.
 
W konferencji udział wzięło ponad 100 seniorów z gmin województwa lubelskiego, w tym nasi mieszkańcy. Podczas spotkania odbyły się prelekcje w obszarach dotyczących społeczeństwa obywatelskiego, w tym szczególnej roli osób starszych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom występ artystyczny Klubu Seniora Jastków.
Powrót