Tutaj jesteś Aktualności Rozlicz PIT w Gminie Wólka
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Rozlicz PIT w Gminie Wólka

 

WÓJT GMINYDrodzy Mieszkańcy Gminy Wólka,

wszystkim nam zależy na dynamicznym rozwoju
i poprawie infrastruktury w okolicy, w której mieszkamy. Potrzebne są nowe, oświetlone drogi, chodniki, obiekty sportowe i rekreacyjne. Zależy nam na bogatej bazie edukacyjnej, rozwiniętym transporcie publicznym, poprawie bezpieczeństwa czy też atrakcyjnej ofercie kulturalnej. Chcemy, aby gmina Wólka stawała się coraz piękniejsza.

Obecnie w gminie Wólka mieszka 12 512 mieszkańców. Warto dodać, że liczba narodzin w 2021 roku przewyższyła liczbę zgonów, urodziło się 136 dzieci, a zmarło 114 osób. W zeszłym roku w naszej gminie przybyło 176 nowych mieszkańców. Oczywiście trend wzrostowy dotyczący ilości naszych mieszkańców nie jest jednorazowy. Na przestrzeni 10 lat liczba mieszkańców wzrosła dokładnie o 2 152 osób.

To, że mieszkańców przybywa, świadczy o atrakcyjności naszej gminy, która rozwija się i staje się przyjaźniejsza dla nas, jeśli chodzi o codzienne życie. To oczywiście ogromnie cieszy. Jednak aby utrzymać tak pozytywny trend rozwojowy niezbędny jest stabilny budżet. Potrzeba bowiem nowych miejsc w szkołach, przedszkolach, pojawiają się potrzeby związane z rozbudową i poprawą już istniejącej infrastruktury, a więc wzrastają wydatki, także te bieżące, czasem nieprzewidywalne, jak związane z kosztami usuwania awarii czy wyjazdów do pożarów. w tym miejscu zachęcam wszystkich naszych mieszkańców, aby wsparli nasz wspólny budżet prawidłowym rozliczeniem podatków.

Chciałbym, abyście Państwo świadomie podjęli decyzję, gdzie trafią Państwa pieniądze, jak zostaną wykorzystane i jakie związane są z tym korzyści. Warto pamiętać, iż z podatku dochodowego, obowiązkowego dla wszystkich pracujących osób, do gminy trafia ok. 40% całkowitej kwoty tego podatku płaconego przez osoby fizyczne (PIT) i niecałe 7% płaconego przez firmy (CIT). Oznacza to, że jeżeli wysokość naliczonego podatku PIT wyniesie 1 000 zł, do budżetu gminy wróci blisko 400 złotych od jednego mieszkańca. Niestety nie trafia on automatycznie, musi być spełniony ważny warunek. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że podatek powinien być rozliczony w urzędzie skarbowym, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania podatnika. Pamiętajmy, że dla organu podatkowego adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia. Oznacza to, iż pomimo, że jesteście Państwo zameldowani gdzie indziej, to w zeznaniu podatkowym jako aktualne miejsce zamieszkania należy wpisać gminę Wólka. Wtedy prawie 40% odprowadzonego przez Państwa podatku trafi do naszego budżetu.

Powyższe działanie jest bardzo ważne, gdyż wiąże się z konkretnymi korzyściami, jakie z tego tytułu płyną. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze pieniądze zasilą lokalny budżet, co z kolei przełoży się na poprawę warunków życia w miejscowości, w której zamieszkujemy, w której koncentruje się nasze życie.

Tym Mieszkańcom, którzy odpowiedzą na mój apel i rozliczą podatek na rzecz gminy Wólka, jak również Tym, których podatek już zasila nasz budżet serdecznie dziękuję. Ponadto zapraszam do udziału w czwartej edycji konkursu, tym razem odbywającego się pod hasłem: Mama mama mama nakazała abym w Wólce, w Wólce PITy swoje rozliczała. Szczegóły dotyczące konkursu poniżej.

 

Z poważaniem,

Wójt gminy Wólka

mgr Edwin Gortat

Podpis WÓJT

 
 
 
 
 
 
Rozlicz PIT w gminie Wólka
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl Łatwe podatki PIT Online.

Mama mama mama nakazała, abym w Wólce, w Wólce PITy swoje rozliczała

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie i wygrania cennych nagród. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Wólka, zarówno tych którzy rozliczają się w gminie Wólka od wielu lat oraz tych, którzy to zrobili po raz pierwszy. Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wskazaliście miejscowość z gminy Wólka, jako miejsce zamieszkania.

 

Dla osób zamieszkujących w gminie Wólka właściwym urzędem jest:

DRUGI URZĄD SKARBOWY W LUBLINIE, UL. T. SZELIGOWSKIEGO 24, 20-883 LUBLIN

Zameldowanie nie ma znaczenia!!!

Formularze zgłoszeniowe można składać do 16 maja br. i wygrać cenne nagrody:

Nagroda za I miejsce

bony/kupony podarunkowe o łącznej wartości 1 000,00 zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną
w wysokości 111,00 zł

Nagroda za II miejsce

bony/kupony podarunkowe o łącznej wartości 800,00 zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną
w wysokości 89,00 zł

Nagroda za III miejsce

bony/kupony podarunkowe o łącznej wartości 600,00 zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną
w wysokości 67,00 zł

Nagrody za wyróżnienie dla 12 uczestników: bony/kupony podarunkowe o łącznej wartości 200,00 zł na jednego uczestnika wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 22,00 zł na jednego uczestnika.

Szczegółowe informacje:

Urząd Gminy Wólka

tel. 81 478 17 69

e-mail: monika.kowalczyk@wolka.pl 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu:

Ikona pdfRegulamin konkursu, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [191.58 KB]

Ikona pdfFormularz konkursowy, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [171.78 KB]

 

Plakat