Tutaj jesteś Aktualności Przyjazna ekonomia - edukacja...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka

Gmina Wólka  beneficjentem programu „Przyjazna ekonomia -edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”
 
Gmina Wólka została beneficjentem programu „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka” skierowanego przez Narodowy Bank Polski do dzieci i młodzieży.
 
Głównym celem programu jest rozwijanie kompetencji finansowych uczniów ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności odpowiedzialnego gospodarowania budżetem domowym oraz właściwego planowania wydatków. Uczniowie uczą się mądrego wykorzystania pieniądza jako zasobu, który buduje dobrobyt, zdobywają umiejętności zarządzania budżetem domowym.
 
Celem programu jest również wykształcenie nawyku oszczędzania i odroczonej gratyfikacji.
 
Program będzie realizowany w pięciu szkołach, dla których organem prowadzącym jest nasza gmina w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020. Obejmie uczniów w wieku od 9 do 12 lat, ich rodziców i nauczycieli.
 
Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka

Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczniów ze szkoły w Turce

Wycieczka do NBP uczniów z Turki

02-03-2020

Na zakończenie programu „Przyjazna Ekonomia”- 15 osobowa grupa uczniów ze szkoły w Turce - samorządy klasowe - pod opieką pani Agnieszki Marcinkowskiej udała się do Narodowego Banku Polskiego w Lublinie na niezwykle ciekawą lekcję o prawdziwych pieniądzach.

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Sobianowic

Wycieczka dzieci z Sobianowic do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Lublinie

02-03-2020

Dnia 25.02.2020 r. uczniowie klasy IV z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Sobianowic odwiedzili oddział Narodowego Banku Polskiego w Lublinie w ramach projektu „Przyjazna Ekonomia”.

Wykadrowane zdjęcie przedstawiające uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świdniku Małym

Przyjazna ekonomia w Świdniku Małym

14-02-2020

W styczniu został zakończony projekt z zakresu edukacji finansowej "Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w Gminie Wólka, który prowadzony był przez kilka miesięcy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdniku Małym.

Wkadrowane zdjęcie

Gmina Wólka  beneficjentem programu „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”

11-02-2020

W dniu 6 lutego 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łuszczowie odbyło się podsumowanie projektu - „Przyjazna ekonomia - edukacja ekonomiczna uczniów w gminie Wólka”, który był realizowany w naszej szkole od września do lutego bieżącego roku.