To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania pięknego jubileuszu szkoły, której historia sięga początków XX wieku i od ponad wieku wpisuje się w dzieje lokalnej społeczności, wychowując kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy.
Uroczystości jubileuszowe odbędą się 21 maja 2026 roku (czwartek) na terenie szkoły w Sobianowicach (Sobianowice 32a, 20-258 Sobianowice).
Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w intencji społeczności szkolnej o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bystrzycy.
W programie jubileuszu przewidziano m.in.:
część oficjalną i okolicznościowe wystąpienia,
spotkanie absolwentów i przyjaciół szkoły,
program artystyczny przygotowany przez uczniów,
prezentację historii szkoły na przestrzeni 110 lat,
wspólne wspomnienia oraz integrację społeczności szkolnej.
Serdecznie zachęcamy wszystkich absolwentów do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz do wspólnego powrotu do szkolnych wspomnień.
„Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.” /Tadeusz Kościuszko/