Wydarzenie będzie okazją do wspólnej modlitwy, integracji środowiska strażackiego oraz podkreślenia szczególnej roli i służby strażaków na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz lokalnych społeczności. Pielgrzymka ma charakter religijny i środowiskowy, a jej celem jest również uczczenie pamięci zmarłych strażaków oraz budowanie więzi pomiędzy jednostkami ochrony przeciwpożarowej z terenu województwa lubelskiego.
Program wydarzenia:
10:30 – zbiórka strażaków na placu przy Kaplicy Objawień w Kęble oraz zgłoszenie przybyłych jednostek
11:15 – oficjalne powitanie uczestników oraz zaproszonych gości
11:30 – modlitwa różańcowa w intencji zmarłych strażaków
12:00 – Msza Święta
13:00 – przemarsz uczestników do Wąwolnicy zakończony defiladą jednostek oraz paradą wozów bojowych
14:00 – zakończenie pielgrzymki oraz strażacki poczęstunek „Bigos Floriana”
Miejscem rozpoczęcia pielgrzymki będzie Kaplica Matki Bożej Kębelskiej w Kęble (gmina Wąwolnica, powiat puławski).
Organizatorami wydarzenia są:
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie,
Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie,
Kustosz Sanktuarium,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim,
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Puławach,
Burmistrz Miasta Wąwolnica,
Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wąwolnicy.
Koordynację udziału jednostek OSP z terenu gminy Wólka oraz sprawy organizacyjne związane z wyjazdem prowadzi Komendant Gminny OSP.
Zachęcamy druhów i druhny do licznego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu integrującym.
|
|
Karta_zgloszenia.doc | doc | 40,50 kB |