Tutaj jesteś Aktualności „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Młoda kobieta gra na skrzypcach na tle chóru w niebieskich szatach, który trzyma otwarte nuty. Pomieszczenie jest delikatnie oświetlone, co tworzy uroczystą atmosferę.

„Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie

10.04.2025
W niedzielny wieczór, 6 kwietnia br., Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie wypełnił się po brzegi. Mieszkańcy Gminy Wólka i okolicznych miejscowości licznie przybyli, by uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Papieskim „Szukam Twoich Śladów” – wydarzeniu, które stało się nie tylko artystycznym doznaniem, ale przede wszystkim głębokim duchowym przeżyciem i hołdem dla św. Jana Pawła II.

W klimatyczną atmosferę zadumy i refleksji wprowadzili nas niezwykli artyści: Piotr Selim – kompozytor, pianista i wokalista oraz Hanna Lewandowska, autorka poruszających tekstów i narracji, których słowa głęboko zapadły w serca słuchaczy. Niezwykłe emocje niosły również występy Weroniki Gadzały – utalentowanej skrzypaczki i wokalistki oraz Emilii Polkowskiej, której śpiew poruszał delikatnością i szczerością.

Nie można nie wspomnieć o chórze „EX TOTO CORDE” Parafii Pliszczyn, który pod batutą dyrygenta Karola Gadzały nadał całości majestatycznego brzmienia. Ich zaangażowanie, serce włożone w każdy dźwięk oraz piękna harmonia sprawiły, że muzyka stała się prawdziwą modlitwą.

Koncert oparty był na poezji Karola Wojtyły oraz tekstach Hanny Lewandowskiej. Słowa te, w połączeniu z muzyką Piotra Selima, stworzyły niepowtarzalny klimat – pełen wzruszeń, zadumy i nadziei. Publiczność z zapartym tchem wsłuchiwała się w kolejne utwory, często z oczami pełnymi łez – były to łzy poruszenia, wdzięczności i duchowego oczyszczenia.

Na zakończenie wydarzenia głos zabrał Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat, który wspólnie ze swoim Zastępcą Pawłem Gospodarkiem oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Katarzyną Sokołowską wręczył artystom bukiety kwiatów, jako wyraz wdzięczności i uznania za ten niezwykły wieczór. Podziękowania popłynęły również do Proboszcza parafii ks. Tadeusza Michałka SCJ – za otwartość, życzliwość, wsparcie i gościnę, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Wszyscy obecni zgodnie podkreślali – to był koncert, który zostanie w sercach na długo. Słowa, muzyka i atmosfera tego wieczoru pozostawiły trwały ślad – ślad wiary, nadziei i miłości, który przypomina o tym, co najważniejsze.

Na zakończenie warto wspomnieć o przepięknej fotorelacji autorstwa Sebastiana Wilczka, który jak zawsze uchwycił w swoim obiektywie najważniejsze momenty i emocje tego wyjątkowego wieczoru. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie zdjęć i uwiecznienie tych niepowtarzalnych chwil.

Niech to wspólne spotkanie – przy muzyce, słowie i modlitwie – stanie się początkiem kolejnych takich wydarzeń. Bo jak powiedział św. Jan Paweł II: „Szukam Twoich śladów… i znajduję je wśród ludzi.”

Pełna fotorelacja z koncertu na stronie Pana Sebastiana Wilczka pod linkiem:

https://sebastianwilczek.pl/koncert-papieski-szukam-twoich-sladow-pliszczyn-2025/

 

„Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie „Szukam Twoich Śladów” – wzruszający Koncert Papieski w Pliszczynie
Powrót