Tutaj jesteś Aktualności Ostrzeżenie dla Mieszkańców Gminy Wólka
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Zdjęcie przedstawia czerwono-biały dokument z polskim tekstem, który jest ostrzeżeniem lub ogłoszeniem skierowanym do mieszkańców. Jest to oficjalny komunikat z nagłówkiem "OSTRZEŻENIE" u góry.

Ostrzeżenie dla Mieszkańców Gminy Wólka

10.07.2024
Szanowni Mieszkańcy, W związku z otrzymywanymi w ostatnim czasie sygnałami o obecności na terenie gminy przedstawicieli firm montujących instalacje fotowoltaiczne, powołującymi się na współpracę z Urzędem Gminy, chcemy zdementować informacje o rzekomym współdziałaniu Urzędu z osobami reprezentującymi prywatne podmioty i podszywające się pod pracowników Urzędu.

Urząd Gminy ostrzega przed oszustami! Otrzymujemy od mieszkańców informacje o przypadkach nieuczciwego zachowania pracowników niektórych firm fotowoltaicznych. W związku z tym prosimy o ostrożność. Metoda wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych „na fotowoltaikę”, „mój prąd” oraz „czyste powietrze” jest coraz częstszym procederem. Policja również apeluje o czujność i dokładne sprawdzenie ofert, które mogą skutkować stratą pieniędzy i udostępnieniem danych osobowych oszustom.

Dlatego przestrzegamy przed:

  • podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów na terenie swojej posesji,
  •  wpłacaniem zaliczek,
  • podawaniem swoich danych osobowych i kontaktowych.

Urząd Gminy Wólka informuje, iż pracownicy Urzędu Gminy nie odwiedzają Państwa w domach i nie nakłaniają do podpisywania żadnych umów!

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość uzyskania dofinansowania z programów takich jak „CZYSTE POWIETRZE”, „MÓJ PRĄD”, „MOJE CIEPŁO” itp., podają się za współpracowników Urzędu, oferując m.in. pompy ciepła czy fotowoltaikę, świadomie wprowadzając mieszkańców w błąd.

Urząd Gminy Wólka nie współpracuje z żadną firmą w zakresie powyższych programów. Dlatego prosimy nie zawierać umów z nieuczciwymi firmami, których przedstawiciele podają się za pracowników lub współpracowników naszego Urzędu. Prosimy także nie podawać im swoich danych osobowych.

W trosce o swoje bezpieczeństwo i pieniądze należy wybierać renomowane firmy. Doradzamy, aby sprawdzić, czy firma w ogóle istnieje (informacje znajdziemy np. w serwisach CEIDG czy KRS), czy posiada uprawnienia SEP, OZE i UDT (np. udt.gov.pl) oraz doświadczenie – poproś o referencje. Warto również porównać oferty innych firm oraz zachować czujność – jeżeli firma proponuje wykonanie usług w bardzo niskiej cenie, może to być podejrzane.

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Wólka działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dotyczący Programu „Czyste Powietrze” – pokój nr 3 (parter). Nasi pracownicy udzielają TYLKO informacji o programie „Czyste Powietrze”, służą wsparciem w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie, w tym pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie, oraz pomocą przy rozliczaniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Ponadto informujemy, że Urząd Gminy Wólka nie zlecił żadnej firmie/osobom zewnętrznym organizacji spotkań informacyjnych, bezpłatnych audytów nieruchomości pod katem montażu: instalacji fotowoltaicznej, magazyny energii, pomp ciepła, rekuperacji.
O wszelkich planowanych spotkaniach informujemy na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz poprzez sołtysów.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji do Urzędu Gminy lub na policję.

Zdjęcie przedstawia czerwono-biały dokument z polskim tekstem, który jest ostrzeżeniem lub ogłoszeniem skierowanym do mieszkańców. Jest to oficjalny komunikat z nagłówkiem "OSTRZEŻENIE" u góry.
Powrót