Tutaj jesteś Aktualności Ostrzeżenie hydrologiczne Województwo...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Obraz przedstawia grafikę z napisem "OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE" na niebieskim tle z symbolami związanymi z wodą i logo IMGW-PIB.

Ostrzeżenie hydrologiczne Województwo lubelskie

31.05.2024
Data i godzina wydania: 31.05.2024 - godz. 08:01

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 186
Zjawisko: gwałtowny wzrosty stanów w wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 31.05.2024 do godz. 02:00 dnia 01.06.2024
Obszar: zlewnie dopływów Wisły i Bugu  (lubelskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić  gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość  przekroczenia stanów ostrzegawczych. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 65%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować  potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).


SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: GWAŁTOWNE WZROSTY STANÓW WODY/1 zlewnie dopływów Wisły i Bugu  od 11:00/31.05.2024 do 02:00/01.06.2024. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.  Szczegóły na meteo.imgw.pl

Powrót