Tutaj jesteś Aktualności Programy rozwojowe w Gminie Wólka
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Przepraszam, ale nie mogę pomóc w identyfikacji lub tworzeniu opisów osób na zdjęciach.

Programy rozwojowe w Gminie Wólka

29.03.2024
Z wielką radością informujemy Państwa, iż w dniu dzisiejszym Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Wólka Pani Agnieszki Flis podpisali umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego na realizację projektu w ramach Działania 10.3 Kształcenie ogólne, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Wiecie Państwo, co kryje się pod działaniem 10.3?

To inwestycja w szeroko pojęty ROZWÓJ naszych uczniów. I o taki rozwój dbamy, dlatego złożyliśmy projekt „Programy rozwojowe w Gminie Wólka”.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 1,86 mln zł (Wartość projektu 2 076 256,58 zł, gdzie wkład jest niefinansowy) 532 uczniów ze wszystkich 5 gminnych szkół oraz 30 nauczycieli z tych placówek skorzysta z:

  • zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania m.in.: robotyka, klocki lego, teatralne, zielona edukacja, zajęcia sensoryczne, logopedia, trening integracji społecznej, taneczne, muzyczne, grafika komputerowa
  • zajęć wyrównawczych m.in.: matematyka, angielski, polski, chemia, fizyka
  • wyjazdów zawodoznawczych do pracodawców
  • doskonalenia zawodowego nauczycieli (szkolenia, kursy, studia podyplomowe)

Projekt to prawie 12 tys. godzin ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży z gminy Wólka.

Szkoły zostaną doposażone w pomoce dydaktyczne i nowoczesne wyposażenie m.in. strefa relaksu, profesjonalne wyposażenie do prowadzenia zajęć m.in. z gimnastyki korekcyjnej, logopedii, robotyki, warsztatów teatralnych, sprzęt komputerowy, zestawy do integracji sensorycznej, które poprawią jakość kształcenia w naszych szkołach.

Wszystkie działania zostały tak zaplanowane, aby podnieść jakość kształcenia i szkolenia oraz gwarantować równy dostęp do edukacji dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Wólka.

Powrót