Tutaj jesteś Aktualności Promocja książki pt. „Sobianowice....
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Promocja książki pt. „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVII-XX w.)"

Promocja książki pt. „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVII-XX w.)"

24.11.2023
W podróż do Sobianowic zabrała Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wólce Panią Małgorzatę Podniesińską dr J. Ewa Leśniewska, autorka książki "Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVII-XX w.)"

Promocja książki, która zgromadziła wielu czytelników, a wśród nich Mieszkańców gminy Wólka, odbyła się w dniu wczorajszym w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.


Autorka, w bardzo obszernej publikacji, opisała dzieje malowniczej miejscowości Sobianowice, od początku jej powstania aż do XX wieku.
"Książka to realistyczne kompendium wiedzy o dziejach dóbr ziemskich, ich właścicieli czy też osób związanych z dworem. Zachęcam do zanurzenia się w świat jakże bliskich naszemu sercu historii, które ciężką i mozolną pracą zebrała i opisała Pani Leśniewska. Ze swojej strony deklaruje, iż jako samorząd będziemy ją promować, aby dotarła do jak najszerszego grona naszych Mieszkańców a także Sympatyków gminy Wólka" - mówił podczas spotkania Edwin Gortat, Wójt Gminy Wólka.
Publikacja jest dostępna w Księgarni "U Hieronima".

 

Powrót