Tutaj jesteś Aktualności Wspaniały gest muzyka z Australii
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Prostokątne zdjęcie brązowego pianina z otwartym wiekiem, ustawionego przy ścianie, z pasującą do niego ławeczką.

Wspaniały gest muzyka z Australii

24.11.2023
Gmina Wólka serdecznie dziękuje za wspaniały gest, jaki okazał naszym Mieszkańcom Isaac Trounce.

Ten australijski piosenkarz i autor tekstów przekazał nam pianino, z którego będą korzystać nasi Mieszkańcy podczas warsztatów w Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce.Isaac Trounce po wielu latach podróżowania po Europie, graniu w klubach w Szkocji i na ulicach Europy Środkowo-Zachodniej, przybył do Polski, gdzie w czasie pandemii założył zespół „The Embers" i wspólnie wydali debiutancką EPkę „Footprints".

Mieszkał przez 3 lata (z przerwami na podróżowanie) w Turce na os. Borek. Poznał tu wielu przyjaciół, którzy mają nadzieję, że jeszcze tu wróci. Pod koniec pobytu w Europie wydał drugą płytę z muzyką instrumentalną.Lublinianie mogli go poznać podczas licznych przesympatycznych muzycznych wieczorów w Święty Spokój Music Cafe na Starym Mieście czy w Restauracji Może nad Zalewem Zemborzyckim i wielu innych.Zachęcamy do śledzenia funpage na Facebooku Isaac'a i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery tego niezwykle utalentowanego młodego człowieka.


Isaac - Pana hojność wnosi ogromną wartość do naszej instytucji i z pewnością wpłynie na rozwój naszych działań artystycznych. Nasza biblioteka zyskała nowy wymiar muzyczny, którym będziemy mogli dzielić się z lokalną społecznością. Mamy ogromną nadzieję, iż przekazane pianino stanie się inspiracją dla nowych talentów muzycznych, a także poszerzy możliwości organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych.
Ogromne podziękowanie kierujemy również do Pani Grażyny Gałązki za okazaną pomoc.

Powrót