Tutaj jesteś Aktualności Gmina Wólka wyróżniona w konkursie...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grafika przedstawiająca trzy połączone ilustracje związane z tematyką wiejską. Pierwsza część to logo z domem, słońcem i polem, druga to dom otoczony roślinami, trzecia to symbole rolnictwa i natury na kolorowych tłach.

Gmina Wólka wyróżniona w konkursie „Przyjazna wieś"

24.11.2023
Z wielką radością informujemy Państwa, iż gmina Wólka została wyróżniona w konkursie „Przyjazna wieś". Jest to konkurs, w którym nagradzane są najciekawsze projekty zrealizowane dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w okresie programowania 2014-2020.

Kapituła konkursowa stanęła przed ambitnym zadaniem wybrania zwycięskich projektów w 3 kategoriach:

  • Poprawa konkurencyjności gospodarstw rolnych
  • Ochrona środowiska i działania na rzecz klimatu
  • Rozwój lokalny, aktywizacja społeczna i integracja społeczna

Oceniający poszukiwali oryginalnych projektów i inspirujących inicjatyw, które miały pozytywny wpływ na polskie gospodarstwa rolne, przyczyniły się do ochrony środowiska i klimatu, a także wspierały rozwój lokalnych społeczności.

Tegorocznych laureatów poznaliśmy 14 listopada br. w Warszawie podczas uroczystej gali w hotelu Indigo. W imieniu Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata, nagrodę odebrał Zastępca Pan Paweł Gospodarek.

Do Gminy Wólka trafiło wyróżnienie i nagroda w kwocie 3 000,00 zł brutto za realizację przedsięwzięcia pt. Zagospodarowanie Przestrzeni Publicznej poprzez wykonanie Miasteczka Ruchu Drogowego w miejscowości Turka - Gmina Wólka.


Projekt ten koncentrował się na stworzeniu Miasteczka Ruchu Drogowego w miejscowości Turka. Kapituła doceniła jego społeczne znaczenie, zwłaszcza w kontekście nauki zasad bezpiecznego poruszania się na drodze przez dzieci i młodzież. Inicjatywa ta miała realny wpływ na podnoszenie świadomości w tym temacie i bezpieczeństwo na drogach.

Powrót