Aktualności

Zdjęcie grupowe

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin zainaugurował sezon 2023/2024.

30.10.2023
To dopiero koniec października a zawodnicy Klubu mają za sobą już trzy mocne, wyjazdowe turnieje:

W dniu 30.09.2023r. w Leżajsku odbyła się kolejna XI edycja międzynarodowego Turnieju Polish Open WKB Karate Kyokushin, którego organizatorem był Leżajski Klub Karate Kyokushin z Shihan Dariuszem Burdą na czele . W zawodach wystartowało 217 zawodników z klubów karate z Polski,  Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 25 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach –pomarańczowych pasów oraz zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy 25 miejsc na podium (5 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali) co ulokowało nasz klub na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów. Wśród medalistów są oczywiście mieszkańcy Gminy Wólka:

Złote medale w kumite wywalczyli:

1. Franciszek Szulc – zwyciężając dwa pojedynki, oba przez wazaari.
  2. Wojciech Tkaczyk – stoczył dwa zwycięskie pojedynki z zawodnikami z Łotwy.

Srebrne medale w kumite zdobyli:

1. Blanka Tokarzewska – pojedynek półfinałowy zwyciężyła z zawodniczką gospodarzy, a w finale spotkała się z aktualną Mistrzynią Europy z Łotwy. Po dobrej i wyrównanej walce tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem.
  2. Anastazja Rakoczy – po dwóch zwycięskich pojedynkach z Łotyszką i reprezentantką Krakowa, w finale nieznacznie uległa zawodniczce z Brzostka.
  3. Zuzanna Kiszczak – startująca w kategorii do 40 kg a ważąca zaledwie 34 kg Zuza pokonała w półfinale mocną zawodniczkę gospodarzy. W finale uległa dobrze dysponowanej przeciwniczce z Góry Kalwarii.

Brązowy medal po zaciętych pojedynkach zdobyła Aurelia Rakoczy.

W dniu 21.10.2023r. w Sandomierzu odbył się Puchar Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący „Sandomierz Cup” . Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Klub Karate „ Trójka” Sandomierz. W zawodach wystartowało 258 zawodników z klubów karate z Polski,  Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 11 zawodników startujących w Pucharze Polski w konkurencji kumite (walki) oraz 22 zawodników startujących w Sandomierz Cup w dwóch konkurencjach – kata i kumite.

W Pucharze Polski wywalczyliśmy 3 złote i jeden srebrny medal uzyskując łącznie 18 punktów co w nieoficjalnym zestawieniu drużynowym dało nam 3 miejsce wśród 26 klubów.

W Sandomierz Cup zdobyliśmy 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali uzyskując 59 punktów czyli w nieoficjalnym rankingu 1 miejsce drużynowo!

1. 1. Barbara Padewska

W dniu 28.10.2023r. w Limanowej odbył się turniej IKO Nakamura Polish Open Karate Kyokushin, którego organizatorem był Limanowski Klub Karate Kyokushin z Shihan Zbigniewem Golińskim na czele . W zawodach wystartowało 454 zawodników z 60 klubów i 16 organizacji karate w Polsce. Turniej był jednocześnie Pucharem Makroregionu Południowego OYAMA PFK stąd liczne uczestnictwo zawodników, sędziów i oficjeli z klubów Oyama karate . Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Piękne i ogromne puchary, wysokie stypendia finansowe, nagrody rzeczowe walki pokazowe w MMA oraz zakontraktowane walki wybitnych polskich karateka sensei Szymona Olpińskiego oraz sensei Konrada Kozubowskiego z wybitnymi zawodnikami z Japonii skusiły ogromną rzeszę karateka do udziały w tej imprezie.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 20 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach –pomarańczowych pasów oraz Turnieju Głównym zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy szczęśliwe 13  miejsc na podium (7 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medali) co ulokowało nasz klub na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów!

Aurelia Rakoczy – kadet + 35 kg – zwyciężyła 2 pojedynki, w tym bratobójczy finał z siostrą Anastazją.

Anastazja Rakoczy – dziecko + 35 kg- po dwóch zwycięskich pojedynkach w finale ulega jedynie  siostrze Aureli.

Po wyjazdowych turniejach czas na odpoczynek i starty Klubowe. Już w najbliższy weekend 4 listopada dzięki wsparciu Gminy Wólka, Pana Wójta Edwin Gortat oraz uprzejmości Pani Dyrektor ZSP w Pliszczynie odbędzie się kolejna już 5 edycja Klubowej Ligi Karate Kyokushin, która pozwala początkującym zawodnikom w rozpoczęciu swojej zawodniczej przygody.