Tutaj jesteś Aktualności Klub Sportowy BUDOKAI Lublin...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Zdjęcie grupowe

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin zainaugurował sezon 2023/2024.

30.10.2023
To dopiero koniec października a zawodnicy Klubu mają za sobą już trzy mocne, wyjazdowe turnieje:

W dniu 30.09.2023r. w Leżajsku odbyła się kolejna XI edycja międzynarodowego Turnieju Polish Open WKB Karate Kyokushin, którego organizatorem był Leżajski Klub Karate Kyokushin z Shihan Dariuszem Burdą na czele . W zawodach wystartowało 217 zawodników z klubów karate z Polski,  Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 25 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach –pomarańczowych pasów oraz zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy 25 miejsc na podium (5 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali) co ulokowało nasz klub na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów. Wśród medalistów są oczywiście mieszkańcy Gminy Wólka:

Złote medale w kumite wywalczyli:

 1. Franciszek Szulc – zwyciężając dwa pojedynki, oba przez wazaari.
 2. Wojciech Tkaczyk – stoczył dwa zwycięskie pojedynki z zawodnikami z Łotwy.

Srebrne medale w kumite zdobyli:

 1. Blanka Tokarzewska – pojedynek półfinałowy zwyciężyła z zawodniczką gospodarzy, a w finale spotkała się z aktualną Mistrzynią Europy z Łotwy. Po dobrej i wyrównanej walce tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem.
 2. Anastazja Rakoczy – po dwóch zwycięskich pojedynkach z Łotyszką i reprezentantką Krakowa, w finale nieznacznie uległa zawodniczce z Brzostka.
 3. Zuzanna Kiszczak – startująca w kategorii do 40 kg a ważąca zaledwie 34 kg Zuza pokonała w półfinale mocną zawodniczkę gospodarzy. W finale uległa dobrze dysponowanej przeciwniczce z Góry Kalwarii.

Brązowy medal po zaciętych pojedynkach zdobyła Aurelia Rakoczy.

Zdjęcie grupowe

W dniu 21.10.2023r. w Sandomierzu odbył się Puchar Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący „Sandomierz Cup” . Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Klub Karate „ Trójka” Sandomierz. W zawodach wystartowało 258 zawodników z klubów karate z Polski,  Ukrainy i Łotwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 11 zawodników startujących w Pucharze Polski w konkurencji kumite (walki) oraz 22 zawodników startujących w Sandomierz Cup w dwóch konkurencjach – kata i kumite.

W Pucharze Polski wywalczyliśmy 3 złote i jeden srebrny medal uzyskując łącznie 18 punktów co w nieoficjalnym zestawieniu drużynowym dało nam 3 miejsce wśród 26 klubów.

W Sandomierz Cup zdobyliśmy 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali uzyskując 59 punktów czyli w nieoficjalnym rankingu 1 miejsce drużynowo!

Oficjalne wyniki mieszkańców Gminy Wólka:

SANDOMIERZ CUP – kumite:

Złote medale:

 1. Franciszek Szulc – kadet młodszy -25 kg
 2. Blanka Tokarzewska – kadet młodszy – 25kg
 3. Aurelia Rakoczy - kadet młodszy +35kg
 4. Barbara Padewska – kadet -35 kg

Brązowe medale:

 1. Amelia Kocot – kadet młodszy -25 kg
 2. Anastazja Rakoczy - kadet młodszy +35kg

 

SANDOMIERZ CUP – kata:

Brązowe medale:

 1. 1. Barbara Padewska

 Zdjęcie grupowe

W dniu 28.10.2023r. w Limanowej odbył się turniej IKO Nakamura Polish Open Karate Kyokushin, którego organizatorem był Limanowski Klub Karate Kyokushin z Shihan Zbigniewem Golińskim na czele . W zawodach wystartowało 454 zawodników z 60 klubów i 16 organizacji karate w Polsce. Turniej był jednocześnie Pucharem Makroregionu Południowego OYAMA PFK stąd liczne uczestnictwo zawodników, sędziów i oficjeli z klubów Oyama karate . Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Piękne i ogromne puchary, wysokie stypendia finansowe, nagrody rzeczowe walki pokazowe w MMA oraz zakontraktowane walki wybitnych polskich karateka sensei Szymona Olpińskiego oraz sensei Konrada Kozubowskiego z wybitnymi zawodnikami z Japonii skusiły ogromną rzeszę karateka do udziały w tej imprezie.

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin reprezentowało 20 zawodników startujących w konkurencji kumite (walki) w dwóch kategoriach –pomarańczowych pasów oraz Turnieju Głównym zaawansowanych (kolorowe pasy). Łącznie wywalczyliśmy szczęśliwe 13  miejsc na podium (7 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medali) co ulokowało nasz klub na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich uczestniczących w turnieju klubów!

Złote medale w kumite wywalczyli:

Aurelia Rakoczy – kadet + 35 kg – zwyciężyła 2 pojedynki, w tym bratobójczy finał z siostrą Anastazją.

Srebrne medale w kumite zdobyli:

Anastazja Rakoczy – dziecko + 35 kg- po dwóch zwycięskich pojedynkach w finale ulega jedynie  siostrze Aureli.

 Zdjęcie grupowe

Po wyjazdowych turniejach czas na odpoczynek i starty Klubowe. Już w najbliższy weekend 4 listopada dzięki wsparciu Gminy Wólka, Pana Wójta Edwin Gortat oraz uprzejmości Pani Dyrektor ZSP w Pliszczynie odbędzie się kolejna już 5 edycja Klubowej Ligi Karate Kyokushin, która pozwala początkującym zawodnikom w rozpoczęciu swojej zawodniczej przygody.

Więcej na www.budokai-lublin.org

 

Galeria zdjęć z wydarzeń dostępna jest na stronie: www.budokai-lublin.org

 

Powrót