Tutaj jesteś Aktualności Gmina Wólka wysoko w corocznym...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Gmina Wólka wysoko w corocznym rankingu: Inwestycje samorządowe 2020–2022

Gmina Wólka wysoko w corocznym rankingu: Inwestycje samorządowe 2020–2022

25.10.2023
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejną edycję rankingu wydatków majątkowych samorządów. Jest to najważniejsze coroczne zestawienie prezentujące aktywność inwestycyjną samorządów. Z wielką przyjemnością informuję Państwa, iż gmina Wólka w kategorii gminy wiejskie znalazła się na 211. miejscu analizując wydatki inwestycyjne za lata 2020–2022. Średnie wydatki inwestycyjne na mieszkańca za ten okres wynoszą w naszej gminie 1 594,42.

Jesteśmy trzecią gminą w powiecie lubelskim (na 14 gmin wiejskich) i dziewiętnastą w naszym województwie (na 163 gminy wiejskie) z największymi średnimi wydatkami inwestycyjnymi na mieszkańca za lata 2020–2022. 

Jak zaznaczają autorzy rankingu, wzięto w nim pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach (w tym przypadku 2020–2022), aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, aby potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu. 

Tak wysoka pozycja naszej gminy pokazuje, że mimo trudnej sytuacji finansowej, kryzysu gospodarczego i wciąż wysokiej inflacji, w gminie Wólka inwestycje się nie zatrzymują. Dzięki naszym staraniom, ciężkiej pracy całego zespołu ale przede wszystkim przychylności ze strony władzy rządowej pozyskaliśmy środki zewnętrzne na realizację działań, które z pewnością przyczyniły się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców. 

Nasza gmina konsekwentnie, od wielu lat, realizuje swoje zamierzenia inwestycyjne, a stała obecność w tym zestawieniu świadczy o tym, że obrany i realizowany od wielu lat kierunek rozwoju jest właściwy.

 

Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć na stronie: https://wspolnota.org.pl/news-rankingi/ranking-wydatki-inwestycyjne-samorzadow-2020-2022

 

Edwin Gortat, Wójt Gminy Wólka

 

 

Powrót