Tutaj jesteś Aktualności Wyniki konkursu kulinarnego dla KGW z...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Wyniki konkursu kulinarnego dla KGW z terenu powiatu lubelskiego

Wyniki konkursu kulinarnego dla KGW z terenu powiatu lubelskiego

31.08.2023
W dniu 27 sierpnia 2023 r. podczas Dożynek Wojewódzkich na lotnisku w Radawcu przeprowadzony został konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Lubelskiego. Celem konkursu była promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez promocję dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, w tym promowanie zdrowego, ekologicznego stylu życia, lokalnych produktów i tradycji.

Organizatorem konkursu była Gmina Wólka, która dzięki pozyskaniu dofinansowania w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zapewniła promocję całego wydarzenia, profesjonalną obsługę sędziowską, a także atrakcyjne nagrody dla autorów wyróżnionych potraw.

W konkursie wzięły udział aż 24 koła gospodyń z naszego powiatu, które sprawiły, że konkurs stał na naprawdę wysokim poziomie, a komisja konkursowa miała niełatwe zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie za najlepsze uznane zostały:

1. Kotleciki z kaszy jaglanej w trzech odsłonach – przygotowane przez KGW w Jabłonnie Drugiej (I miejsce i nagroda rzeczowa o wartości 1 800 zł)

2. Barszcz czerwony na zakwasie z pasztecikami krucho-drożdżowymi – przygotowany przez KGW „Niedrzwiczanki” z Niedrzwicy Dużej (II miejsce i nagroda rzeczowa o wartości 1 400 zł)

3. Niezły bigos po Kępsku – przygotowany przez KGW „Działaczki z Kępskiej Paczki” w Kępie (III miejsce i nagroda rzeczowa o wartości 1 000 zł)

4. Kasza na kartoflach z Miłocina – przygotowana przez KGW Miłocin „MiłoCiJanie” (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

5. Żeberka na różach – przygotowane przez KGW w Długim (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

6. Kaszaki gryczane – przygotowane przez KGW w Guzówce „Guzowianki” (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

7. Rolada z karkówki – przygotowana przez KGW Strzeszkowice (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

9. Zupa z pieczonych warzyw – przygotowana przez KGW „Dworzanki” (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

9. Zapiekanka z wątróbki drobiowej – przygotowana przez KGW w Tuszowie (Wyróżnienie i nagroda rzeczowa o wartości 530 zł)

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu lubelskiego za udział w konkursie oraz gratulujemy Zwycięzcom i Wyróżnionym!

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata
2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Logotypy dofinansowania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Powrót