Tutaj jesteś Aktualności Usuwanie folii rolniczych i innych...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

07.08.2023
Gmina Wólka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników, aplikowała o dofinansowanie w programie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki staraniom Gminy udało się uzyskać na ten cel dofinansowanie dzięki któremu rolnicy będą mogli zutylizować zgromadzone odpady  z działalności rolniczej. Na podstawie złożonych przez rolników wniosków, zinwentaryzowano prawie 15 ton odpadów pochodzących z działalności rolniczej które zostaną poddane procesowi odzysku bądź unieszkodliwienia. Po wyłonieniu wykonawcy, rolnicy którzy zgłosili chęć utylizacji odpadów zostaną poinformowani o terminie i miejscu zbiórki odpadów rolniczych.

Program dofinansowania usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących  z działalności rolniczej to inicjatywa, która stanowi ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Pozwoli on rolnikom z naszej gminy na usunięcie zalegających odpadów rolniczych co niewątpliwie wpłynie na jakość otaczającego nas środowiska. 

Przypominamy, że folia powstająca z działalności rolniczej nie może zostać uznana za odpad komunalny. Oznacza to, że rolnik wytwarzający odpady w postaci folii ma obowiązek zagospodarować go zgodnie z przepisami ustawy o odpadach. Musi zrobić to na własny koszt, np. przez zlecenie tych czynności podmiotowi posiadającemu odpowiednie zezwolenie. 

 

Powrót