Tutaj jesteś Aktualności Uroczysta sesja Sołtysów z okazji...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Uroczysta sesja Sołtysów z okazji Dnia Sołtysa

Uroczysta sesja Sołtysów z okazji Dnia Sołtysa

13.03.2023
W dniu 10 marca br. o godz. 13:30 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wólka odbyła się uroczysta Sesja Sołtysów zorganizowana przez Wójta Gminy Wólka Edwina Gortata z okazji Dnia Sołtysa.

Podczas spotkania Wójt wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Wólka Edytą Dobek złożyli wszystkim sołtysom najserdeczniejsze życzenia, dziękując za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wójt podkreślił, jak ważną rolę sołtysi pełnią w swoich miejscowościach, dbając o interesy mieszkańców i wsłuchując się w głosy ludzi. Sołtysi to przedłużenie władzy samorządowej w terenie, to dzięki ich pracy mamy możliwość poznania potrzeb naszych mieszkańców.

Podczas spotkania Wójt poinformował o zrealizowanych inwestycjach i zadaniach na terenie Gminy Wólka w roku ubiegłym oraz zaplanowanych do realizacji na rok bieżący. Ponadto poruszono sprawy dotyczące planu zagospodarowania, rolnictwa, ochrony środowiska, kontroli zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni oraz planowane na bieżący rok akcje społeczne i wydarzenia kulturalne.

Pani Anna Modrzejewska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Wólce przedstawiła aktualnie realizowane programy pomocowe dla mieszkańców m.in. dodatek węglowy, dodatek do innych źródeł ciepła, refundację podatku VAT dla gospodarstw ogrzewanych gazem, czyste powietrze. Ponadto poinformowała o programach pomocowych dla seniorów m.in. o kopercie życia, korpusie wsparcia seniora.

Po zakończeniu obrad każdy sołtys otrzymał podziękowania, piękną różę oraz drobny upominek.

 

 

Powrót