Tutaj jesteś Aktualności KOPERTA ŻYCIA
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Koperta życia

KOPERTA ŻYCIA

13.03.2023
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wólce rozpoczął projekt społeczny o nazwie „Koperta życia" skierowany do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych.

Chcemy uświadomić mieszkańców gminy o znaczeniu posiadania, w ogólno dostępnym miejscu, szczegółowych informacji dotyczących ich stanu zdrowia. „Koperta życia" ma ułatwić służbom medycznym, policji oraz służbom społecznym udzielenie pomocy pacjentowi.

W praktyce oznacza to nie tylko nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie, ale i zwiększenie codziennego poczucia bezpieczeństwa.

Zestaw „Koperty życia" składa się z „Karty informacyjnej" oraz naklejki. Naklejka informuje służby medyczne o istnieniu „Karty informacyjnej" wewnątrz LODÓWKI, bo właśnie to konkretne urządzenie znajduje się w większości gospodarstw domowych.

„Karta informacyjna" zawiera informacje dotyczące danych osobowych, przebytych chorób, przyjmowanych leków, wszelkich uczuleń, kontaktów do najbliższych.

W czasach, kiedy każda starsza osoba gromadzi rozbudowaną dokumentację medyczną w formie papierowej, może dojść do sytuacji, że będzie ona trudna do odnalezienia bądź po prostu może się zgubić. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia nie zawsze też pamiętamy o wszystkich ważnych informacjach, które należy przekazać pracownikom służb ratunkowych. Wtedy dane zamieszczone w „Karcie informacyjnej" mogą uratować nam życie.

W przypadku zmiany sytuacji zdrowotnej właściciel karty musi ją wymienić na nową, np. poprzez pobranie ze strony internetowej OPS w Wólce i następnie ponowne jej wypełnienie przez LEKARZA.

Koperty można pobrać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wólce.

Pierwsze Koperty Życia Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat wraz z Kierownik OPS w Wólce Anną Modrzejewską rozdali seniorom z Klubu Seniora w Rudniku.

https://kopertazycia.pl/images/doc/kopertazycia.pdf

 

Powrót