Tutaj jesteś Aktualności Ogólnopolski program bezpłatnego...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Napis na czerwonym tle

Ogólnopolski program bezpłatnego odbiorów elektroodpadów prosto z domu!

17.01.2023
To TY DECYDUJESZ w jakim środowisku chcesz żyć! Ogólnopolski program bezpłatnego odbiorów elektroodpadów prosto z domu!
ELECTRO-SYSTEM ORGANIZACJA ODZYSKU SEiE S.A. 
REMONDIS® 
WORKING FOR THE FUTURE 
 
Pozbycie się dużych elektrośmieci stanowi często problem. W szczególności dla osób starszych lub tych, które nie dysponują możliwością dostarczenia niepotrzebnej lodówki, pralki lub kuchenki do PSZOK'u. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, w celu zapewnienia każdemu możliwości pozbycia się dużego AGD, uruchomiony został projekt DECYDULESZ.pl — w ramach którego na terenie całej Polski można bezpłatnie i prosto z domu pozbyć się niepotrzebnego zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD. 
 
Wiemy, że wciąż wiele osób nie wie, o tej możliwości. Zachęcamy zatem Państwa do poinformowania mieszkańców o możliwości skorzystania z bezpłatnych odbiorów dużego zużytego lub niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z domów. 
 
JAK TO ZROBIĆ? 
 
Pracownicy REMONDIS przyjmują zgłoszenie od mieszkańców i ustalają dogodny dla zgłaszającego termin odbioru. Zgłoszenie może być dokonane telefonicznie pod numerem telefonu: 32 737 85 87 lub mailowo na adres: decydujesz@remondis.pl. Warto podkreślić, że przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego można oddać również inne drobne elektrośmieci, o ile zmieszczą się we wnętrzu oddawanego dużego AGO. Standardowy czas realizacji usługi wynosi do 5 dni roboczych od przyjęcia zgłoszenia. Wprowadzenie usługi bezpłatnych, bezpośrednich odbiorów zużytych urządzeń elektrycznych ma na celu ułatwienie prawidłowego pozbycia się wielkogabarytowych elektroodpadów, których wyniesienie może stanowić problem ze względu na ich rozmiar i wagę. Projekt DECYDUJESZ.pl promuje ekologiczne nawyki poprzez wskazywanie potrzeby selektywnej zbiórki urządzeń i zwiększanie ilości zużytego sprzętu trafiającego we właściwe miejsce w celu jego dalszego przetworzenia zgodnie obowiązującymi przepisami. Odebrany zużyty sprzęt zostanie poddany recyklingowi zgodnie z obowiązującymi przepisami! 
 
Za nieprawidłowe postępowanie z elektrośmieciami grozi kara grzywny w wysokości do 5 000 zł. Warto zatem podjąć właściwą decyzję o tym co zrobimy z naszymi zużytymi i starymi sprzętami! 
 
Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie: www.decydujesz.pl  
 
Plakat
 
 
Powrót