Tutaj jesteś Aktualności Skrócenie czasu włączania oświetlenia...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grafika napis na zielonym tle z logo Gminy - napis INFORMACJA

Skrócenie czasu włączania oświetlenia ulicznego

21.11.2022
Szanowni Państwo, w związku z koniecznością ograniczenia zużycia energii elektrycznej przez gminę Wólka, wynikającą z obowiązku nakładanego na samorządy przez Rząd RP oraz biorąc pod uwagę znaczący wzrost cen energii podjęto decyzję o skróceniu czasu działania oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy.

Od listopada 2022 r. wprowadza się przerwę nocną w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego od godz. 23:00.  Ograniczenia będą wprowadzane sukcesywnie, w zależności od rozwiązań funkcjonujących na punktach zasilania poszczególnych odcinków oświetlenia oraz podmiotów, które za nie odpowiadają.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, o planowanych przerwach zostanie poinformowany Komisariat Policji w Niemcach, w celu zaplanowania dodatkowych patroli na terenie gminy. Mamy nadzieję, że wprowadzone - przykładem innych jednostek samorządowych - ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców gminy Wólka. Pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyposażenie się w elementy odblaskowe. Liczymy na Państwa zrozumienie.

 ulica

Powrót