Tutaj jesteś Aktualności Gmina Wólka wysoko w corocznym...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Logo Gminy na tle dokumentów

Gmina Wólka wysoko w corocznym rankingu: Inwestycje samorządowe 2019–2021

02.11.2022
Gmina Wólka w rankingu: Inwestycje samorządowe 2019–2021 opublikowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” w kategorii gminy wiejskie awansowała na 131 miejsce analizując wydatki inwestycyjne za lata 2019-2021. Średnie wydatki inwestycyjne na mieszkańca za ten okres wynoszą w naszej gminie 1542,79 zł. Jest to awans z 285 miejsca analizując wydatki inwestycyjne w latach 2018-2020, zaś w porównaniu do wydatków inwestycyjnych w latach 2017-2019 - z miejsca 610.

Jesteśmy drugą gminą w powiecie lubelskim i dziesiątą w naszym województwie z największymi średnimi wydatkami inwestycyjnymi na mieszkańca za lata 2019-2021. Ranking pokazał, że pandemia nie wymusiła korekty wydatków inwestycyjnych w naszej gminie, wręcz przeciwnie, aktywnie realizowaliśmy przedsięwzięcia poprawiające jakość życia naszych mieszkańców, w tym przy wsparciu środków zewnętrznych.

Jak zaznaczają autorzy rankingu, wzięto w nim pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ostatnich trzech latach, aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, aby potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu.


Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć na stronie: https://wspolnota.org.pl/news-rankingi/ranking-inwestycje-samorzadowe-2019-2021

 

 

 

 

Powrót