Tutaj jesteś Aktualności Wystartowały konkursy “Rolnik z...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Logotypy konkursów

Wystartowały konkursy “Rolnik z Lubelskiego 2022″ oraz „Ekolubelskie 2022”

06.07.2022
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje konkursy „Rolnik z Lubelskiego 2022″ oraz „Ekolubelskie 2022″.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2022” skierowany jest dla rolników prowadzących działalność w jednej z czterech kategorii: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, ogrodnictwo, sadownictwo.

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-rolnik-z-lubelskiego-2022/?fbclid=IwAR03dKBam-FyepBJNHCSlnUs48WTMJsMhu5x9JidN5Qr1VSKwAs_b52qfi4

Konkurs „Ekolubelskie 2022” dedykowany jest dla rolników nastawionych na ekologię.

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-trzecia-edycja-konkursu-ekolubelskie/

Kto może otrzymać tytuł „Rolnik z Lubelskiego”?

Najlepsi rolnicy zajmujących się uprawą roślin i chowem zwierząt, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia są też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych:

  • produkcja zwierzęca;
  • produkcja roślinna;
  • ogrodnictwo;
  • sadownictwo.

Rusza również trzecia edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne „Ekolubelskie 2022″.

Zwycięzcy otrzymają tytuł „Lubelski Ekorolnik 2022”. Do udziału zapraszamy rolników ekologicznych z województwa lubelskiego, którzy posiadają aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą i wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego, przedsiębiorców rolnych, przetwórców produktów ekologicznych, producentów i sprzedawców płodów rolnych MOL, RHD.

 
Powrót