Tutaj jesteś Aktualności Nagroda za ogród deszczowy dla...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Zdjęcia z uroczystości

Nagroda za ogród deszczowy dla zespołu z Pliszczyna!!!

14.12.2021
14 października br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie Nauka dla Ciebie, organizowana przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dziesięcioosobowa drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pliszczynie wykonała pod okiem Pań nauczycielek: Agnieszki Studnickiej - Siudy i Iwony Wierzchowskiej pomoc dydaktyczną w postaci Ogrodu deszczowego.

Ze względu na kwarantannę konkursowej drużyny zabrakło na gali uczniów. Po odbiór nagrody mogły wybrać się tylko Panie nauczycielki, których kwarantanna nie obejmowała i w związku z tym Pan Minister obiecał, iż jak tylko będzie taka możliwość, to odwiedzi dzieci w szkole w Pliszczynie, aby osobiście wręczyć im nagrody.

I tak się stało. W Mikołajki 6 grudnia br. Pan prof. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki odwiedził Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pliszczynie. Wręczył im czek na 6 000 zł oraz nagrody rzeczowe.

W spotkaniu, które odbyło się w reżimie sanitarnym, uczestniczyli również: Wicekurator Oświaty Pan Eugeniusz Pelak, Przewodnicząca Rady Gminy Wólka Pani Edyta Dobek wraz z radnymi, Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat wraz z pracownikami, Dyrekcja ze szkół z terenu gminy Wólka oraz społeczność szkolna szkoły podstawowej w Pliszczynie.
Powrót