Tutaj jesteś Aktualności „CZYSTE POWIETRZE” – SPOTKANIE...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Ekologiczny dom i napis: Program Czyste Powietrze
skorzystaj z dotacji 
i zadbaj o środowisko

„CZYSTE POWIETRZE” – SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY WÓLKA

24.11.2021
Wójt Gminy Wólka zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 8 grudnia 2021r. godz. 13.30 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdniku Dużym Pierwszym.

W trakcie wydarzenia będzie można indywidualnie zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

W programie można ubiegać się o dofinansowanie do przedsięwzięć realizowanych w domach jednorodzinnych wolnostojących, budynkach znajdujących się w zabudowie szeregowej, bliźniaczej lub grupowej, tj. m.in. wymiana pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizacja zewnętrzna i wewnętrzna, wymiana stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacja centralnego ogrzewania, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zgłoszenia do dnia 06.12.2021r. na adres mailowy: opswolka@opswolka.pl  lub tel. 81 478 17 59 (liczba miejsc ograniczona z powodu pandemii).

 

Powrót