Tutaj jesteś Aktualności Masz ostatnie dni, aby rozliczyć się...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Domek z drewna obok kupki monet

Masz ostatnie dni, aby rozliczyć się z fiskusem. Zadbaj o to, aby prawie 40% odprowadzonego podatku trafiło do naszego budżetu.

29.04.2021
Szanowni Państwo, do 30 kwietnia podatnicy mają czas za złożenie deklaracji PIT za 2020 rok. Przypominamy, iż z podatku dochodowego, obowiązkowego dla wszystkich pracujących osób, do gminy trafia ok. 40% całkowitej kwoty tego podatku płaconego przez osoby fizyczne (PIT) i niecałe 7% płaconego przez firmy (CIT).
Oznacza to, że jeżeli wysokość naliczonego podatku PIT wyniesie 1 000 zł, do budżetu gminy wróci blisko  400 złotych od jednego mieszkańca. Niestety nie trafia on automatycznie, musi być spełniony ważny warunek. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że podatek powinien być rozliczony w urzędzie skarbowym, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania podatnika. Pamiętajmy, że dla organu podatkowego adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia. Oznacza to, iż pomimo, że jesteście Państwo zameldowani gdzie indziej, to w zeznaniu podatkowym jako aktualne miejsce zamieszkania należy wpisać gminę Wólka. Wtedy prawie 40% odprowadzonego przez Państwa podatku trafi do naszego budżetu.
 
Powyższe działanie jest bardzo ważne, gdyż wiąże się z konkretnymi korzyściami, jakie z tego tytułu płyną. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasze pieniądze zasilą lokalny budżet, co z kolei przełoży się na poprawę warunków życia w miejscowości, w której zamieszkujemy, w której koncentruje się nasze życie. 
 
Tym Mieszkańcom, którzy odpowiedzą na nasz apel i rozliczą podatek na rzecz gminy Wólka, jak również Tym, których podatek już zasila nasz budżet serdecznie dziękujemy. Ponadto zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu, tym razem odbywającego się pod hasłem: Weź się nie leń, weź nie pytaj, tylko w Wólce rozlicz PIT-a. Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: https://www.wolka.pl/aktualnosci/n,203401,konkurs.html
Powrót