Tutaj jesteś Aktualności Jeszcze w tym roku będzie innowacyjny...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Wójt podczas podpisania dokumentu

Jeszcze w tym roku będzie innowacyjny plac zabaw w Rudniku

24.03.2021
Z wielką przyjemnością informuję Państwa, iż kolejne środki zewnętrzne trafią do naszej gminy, tym razem na innowacyjny plac zabaw w Rudniku.
W dniu wczorajszym przy kontrasygnacie Skarbnik Pani Agnieszki Grobelskiej podpisałem umowę na dofinansowanie realizacji projektu pt. „Wykonanie placu zabaw z wykorzystaniem OZE do oświetlenia i ładowania urządzeń mobilnych w miejscowości Rudnik”. 
 
Projekt znalazł się na liście operacji wybranych do dofinansowania w ramach III/2020 naboru wniosków o przyznanie pomocy za pośrednictwem LGD "Kraina wokół Lublina" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Budowa, rozbudowa, przebudowa obiektów i infrastruktury w obszarze rekreacji i wypoczynku, z uwzględnieniem ochrony środowiska, przeciwdziałania zmianom klimatu oraz innowacyjności.

W ramach projektu powstanie plac zabaw wyposażony w certyfikowane urządzenia zabawowe tj. karuzela krzyżowa, huśtawki ważka, huśtawka podwójna, bujak statek oraz elementy małej infrastruktury zawierające elementy innowacyjne i mające wpływ na przeciwdziałanie zmianom klimatu wykorzystującej źródła naturalnej energii. Realizacja inwestycji przyczyni się do osiągnięcia korzyści społecznych w wymiarze lokalnym, w tym do wzrostu integracji społecznej i kreatywności lokalnej społeczności. Obiekt ten będzie pierwszym na terenie gminy tego typu miejscem wykorzystującym innowacyjne rozwiązania.

Wójt Gminy Wólka

/-/ Edwin Gortat

 

Zdjęcie z podpisania dokumentu

Powrót