Tutaj jesteś Aktualności mPotęga po raz ósmy
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Mężczyzna uśmiechnięty

mPotęga po raz ósmy

19.03.2021
Podpatrywanie pszczelej matematyki, podchody w całym mieście, a może… wielki skok na kasyno jak w hollywoodzkim filmie? To wszystko można zrealizować dzięki mPotędze, flagowemu programowi grantowemu Fundacji mBanku. Kolejna edycja wystartowała już 15 marca, a wniosek będzie można złożyć całkowicie online.

Ponad 1 000 projektów, blisko 6 mln złotych dofinansowania i ponad 1 mln uczniów, którzy poznali matematykę od ciekawszej strony. Taki jest bilans siedmiu dotychczasowych edycji flagowego programu grantowego mFundacji.

Tegoroczna, ósma edycja, nadal ma pomóc uczniom i nauczycielom oswajać matematykę
w przyjazny sposób. Fundacja dostosowała formułę programu do wymagającej sytuacji, w jakiej znaleźli się nauczyciele i edukatorzy. Wnioski można składać całkowicie online, a dofinansowanie mogą uzyskać także pomysły uwzględniające nauczanie zdalne. Nabór trwa do 10 maja br.

– Nauczyciele i wszystkie osoby, które chcą się dziś zaangażować w promocję edukacji matematycznej są w tej chwili w trudnej sytuacji. Podobnie dzieci, zmęczone brakiem zajęć
w szkole. Wierzymy jednak, że kreatywność w nauczaniu może być na to receptą. I do tej kreatywności bardzo zachęcamy – mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

Więcej o mPotędze

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera
w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”

Najważniejsze fakty:

  • Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co w klasach 4-8 szkoły podstawowej.

  • Wnioski można składać do 10 maja przez formularz online na stronie: https://mpotega.pl/wniosek/

  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.

  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.

  • Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Więcej informacji na stronie: www.mpotega.pl.Kontakt

Biuro Programu „mPotęga”

e-mail: kontakt@mpotega.pl

tel: 500 791 442

 

Długa grafika z tekstem Do mPotęgi jeden klik Jeśli... - jesteś nauczycielem, pedagogiem, animatorem; - matematyka to twoja pasja, którą chcesz zarażać innych;

Opis obrazka: Do mPotęgi jeden klik Jeśli... - jesteś nauczycielem, pedagogiem, animatorem; - matematyka to twoja pasja, którą chcesz zarażać innych; " chcesz pokazać uczniom piękny świat matematyki i dowieść, że matematyka może być wyśmienitą przygodą. Wymyśl niestandardowy projekt matematyczny (realizowany online, w szkole, w terenie), złóż wniosek przez Internet i zgarnij grant o wartości do 8 tysięcy złotych! Prezent od mFundacji Każdy, kto złoży wniosek, otrzyma od nas bezpłatną publikację ze scenariuszami lekcji matematyki i nie tylko. Nie zwlekaj! Zrób pierwszy krok Wielcy polscy matematycy znani i nieznani i czekaj aż kliknie. Wejdź na stronę mpotega.pl i zobacz, jak prosto złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Na stronie: 1 dowiesz się, jakie projekty dofinansowujemy; 1 obejrzysz filmiki, z których dowiesz się, jak skutecznie złożyć wniosek; zobaczysz, jakie działania dostały grant w poprzedniej edycji. Dofinansowaliśmy już ponad tysiąc projektów, z których skorzystało ponad milion uczniów! O granty mogą ubiegać się: 1 szkoły podstawowe - organizacje pozarządowe uczelnie wyższe - biblioteki publiczne grupy nieformalne Od VIII edycji dzieli cię już tylko jeden klik! Fundacja mFundacja.pl

 

 

Powrót