Tutaj jesteś Aktualności Ślubowali sobie miłość, wierność i...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grafika napis na niebieskim tle - prognoza zjawisk meteorologicznych z logo imgw

Ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską i ponad pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze

18.03.2021
„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie" (św. Jan Paweł II).
W dniu 17 marca br. Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat odwiedził Państwa Janinę i Stanisława Zawadów z Łuszczowa Drugiego, którzy niedawno obchodzili piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to jubileusz niezwykły. Jest wyjątkową okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład do naśladowania dla dzisiejszych pokoleń.
 
Długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu, ciągłych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu, rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją.
 
Z tej okazji dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a od Wójta otrzymali kwiaty i list gratulacyjny.
Szanownym Jubilatom gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość. Życzymy Państwu kolejnych długich lat wypełnionych zdrowiem, radością i miłością. Niech dobry Bóg nagrodzi Wasz przykład wierności, poświęcenia i miłości, bo nie ma innej, większej wartości, która nadawałaby sens życiu, niż miłość. Żyjcie długo i zdrowo, abyśmy mogli jak najdłużej spotykać Was na swojej drodze, inspirować się Wami, podziwiać i czerpać siły z Waszego przykładu.
 
 
Powrót