Tutaj jesteś Aktualności Inwestycja oddana do użytkowania....
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Od lewej Wójt GminyWólka,  Przewodniczącej Rady Gminy Wólka, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie

Inwestycja oddana do użytkowania. Dzięki niej jest bezpieczniej na DK82 w Turce

04.03.2021
W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie – Pana Krzysztofa Zwolana, Zastępcy Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami oraz władz gminy Wólka – Pani Edyty Dobek, Przewodniczącej Rady Gminy Wólka oraz Pana Edwina Gortata, Wójta Gminy Wólka.

Konferencja dotyczyła zakończenia inwestycji drogowej na DK 82, czyli ronda w miejscowości Turka przy osiedlu Borek wraz z podłączeniem do węzła „Lublin Tatary” na obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S17).

Ta długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców inwestycja usprawniła ruch drogowy na DK 82 oraz wyjazd z osiedla Borek w Turce. Należy tu zaznaczyć, że z powyższego korzystają mieszkańcy niemalże całej gminy Wólka, gdyż jest to główny trakt komunikacyjny na terenie naszej jednostki samorządowej.

Ponadto zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo w ruchu drogowym i mamy nadzieję, że zrealizowane działania wpłyną na zmniejszenie wypadkowości.

Inwestycja realizowana była ze środków Skarbu Państwa, gminy Wólka oraz w ramach projektu pn. "Mobilny LOF", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Koszt robót to ok. 11,9 mln zł.

Powrót