Tutaj jesteś Aktualności Na wnuczka, na policjanta - nie dajmy...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Baner z napisami:

Na wnuczka, na policjanta - nie dajmy się oszukać !

27.01.2021
W ostatnim czasie na terenie Lublina i powiatu lubelskiego nasiliła się działalność oszustów, czyhających na pieniądze osób starszych. Tylko w ostatnich dniach doszło do kilkudziesięciu prób wyłudzenia gotówki metodą „na policjanta, wnuczka, wypadek drogowych”.

Najczęściej na numery stacjonarne osób starszych zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informował swoich rozmówców, że członek ich rodziny (syn, córka, wnuk) spowodowali wypadek drogowy, w którym są osoby zabite. W celu uniknięcia aresztowania pokrzywdzeni byli proszeni o przekazanie dużych sum pieniędzy – często chodziło o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Gotówka miała być przeznaczona dla rodziny zmarłego.

Mundurowi z Lublina poszukują oszustów i przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach spraw, które prowadzą. Gdy ktoś dzwoni w takich sprawach należy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Czujność i ograniczone zaufanie może uchronić przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu i prezentacji zamieszczonej poniżej, która pokazuje jak nie dać się oszukać i jak postępować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia:

 

http://lublin.lubelska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/68/68-130316.mp4

 

 

kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie

 

 

 

Powrót