Tutaj jesteś Aktualności Szkoła Podstawowa w Turce od dzisiaj...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Obraz  Jana III Sobieskiego

Szkoła Podstawowa w Turce od dzisiaj ma imię

19.11.2020
19 listopada 2020 roku to bardzo ważny dzień w życiu naszej szkoły. Dzisiaj Szkoła Podstawowa w Turce otrzymuje imię. Od dziś nazywać się będzie Szkoła Podstawowa w Turce im. Jana III Sobieskiego.
Ze względów nauczanie zdalne możemy świętować tylko online, dzieląc się tą informacją ze światem na portalu społecznościowym i na stronie internetowej. Cieszymy się, że nasza szkoła wpisuje się w Szlak Jana III Sobieskiego i dumni jesteśmy, że patronem jest tak zacna postać w historii Polski. Wybierając dla szkoły imię, kierowaliśmy się przekonaniem, że powinna być to osoba godna naśladowania, związana z historią naszego kraju i regionu. Cechy Jana III Sobieskiego takie, jak: miłość do Ojczyzny, oddanie sprawom państwa i zamiłowanie do wiedzy mogą być we współczesnych czasach wzorem dla wszystkich uczniów. Ten wspaniały człowiek może służyć za symbol jakim należy być Polakiem.
 
 
Powrót