Tutaj jesteś Aktualności Nagroda dla biblioteki szkolnej w...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grafika przedstawiająca książkę na trawie

Nagroda dla biblioteki szkolnej w Pliszczynie!

09.04.2020
Z wielką radością informujemy Państwa, że biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej w Pliszczynie została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Mistrz Promocji Czytelnictwa" organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, za dokonania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa w roku 2019.
Zważając na fakt, że trzy pierwsze miejsca zajęły biblioteki publiczne, gdzie, wiadomo, zespół jest zazwyczaj kilku, a nawet kilkunastoosobowy i zasięg promocji trochę inny, takie wyróżnienie - dla jednoosobowej załogi biblioteki szkolnej - cieszy po wielokroć.
 
Jury konkursu w swoim oświadczeniu napisało: szczególne wyrazy uznania należą się bibliotekom szkolnym, które wspierają proces dydaktyczny i w sposób atrakcyjny dla uczniów rozwijają ich pasje twórcze i zainteresowania... - to także o bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Pliszczynie.
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem dostępnym na stronie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22320&prev=1
 
Wręczenie nagród i wyróżnień w tym konkursie odbywa się co roku podczas Wielkiej Gali na Targach Książki w Warszawie - czyli z wielką pompą. W tym roku targi zostały odwołane - jeszcze nie wiadomo jak zostaną wręczone te nagrody...ale jak by się to nie odbyło - będzie to na pewno promocja biblioteki, a co za tym idzie i gminy Wólka.
 
Ponadto zachęcamy do zaglądania i polubienia profilu facebookowego biblioteki szkolnej w Pliszczynie.
Powrót