Tutaj jesteś Aktualności Oferta programowa wojewódzkich...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Grafika przedstawiająca książki na półkach

Oferta programowa wojewódzkich instytucji kultury

06.04.2020
Obecna sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, niestety dotyka wszystkich formy życia społecznego. Wojewódzkie instytucje kultury również zmuszone były zawiesić bezpośredni kontakt ze swoją publicznością, jednak szybko podjęły działania, aby kontynuować pracę.
Wykorzystały współczesne możliwości cyfrowego przekazu i zachęcają do skorzystania z oferty programowej z wykorzystaniem technologii cyfrowych:
  • Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza do aktywnego spędzania czasu w gronie rodzinnym w ramach Domowego Laboratorium Zabawy;
  • Muzeum Lubelskie w Lublinie i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oferuje wirtualne zwiedzanie.
  • Muzeum Lubelskie dla najmłodszych przygotowało do pobrania w formie elektronicznej zagadki, arkusze edukacyjne i muzealne ciekawostki.
  • Wsparcie działalności edukacyjnej z przedmiotów historia, przyroda i plastyka oferuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
  • Rozwój muzyczny zapewnia Teatr Muzyczny w Lublinie poprzez widowisko "Bajkolandia" i Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, która wspomaga lekcje muzyki dla pozostających w domach uczniów Szkół ogólnokształcących i muzycznych.
  • Pokaz online spektaklu "Książę i Żebrak" Marka Twaina będzie można śledzić na stronach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.
  • Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" przygotował dla młodzieży e-edukację teatralną.
  • publikacje zdigitalizowane w Bibliotece Cyfrowej i Lubelskiej Bibliotece Wirtualnej udostępniane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
  • W okresie przedświątecznych Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie opublikuje serię filmów dotyczących tradycyjnych przygotowań do Świąt Wielkanocnych pt. "Alleluja Wielkanoc pod strzechą".
Zachęcamy Państwa do korzystania z zaprezentowanej oferty wojewódzkich instytucji kultury.
Powrót