Tutaj jesteś Aktualności Podpisanie listu intencyjnego na...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności

Wykadrowane zdjęcie do informacji Podpisanie listu intencyjnego na rzecz rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego

Podpisanie listu intencyjnego na rzecz rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego

05.02.2020
Dnia 28 stycznia br. Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat reprezentował naszą gminę na spotkaniu, podczas którego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy na rzecz rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.
Poza Panem Wójtem, sygnatariuszami listu byli przedstawiciele 20 gmin (Lublin, Świdnik, Lubartów miasto, Lubartów gmina, Niemce, Spiczyn, Mełgiew, Piaski, Jabłonna, Głusk, Strzyżewice, Niedrzwica Duża, Konopnica, Nałęczów, Jastków), w tym 5 nowych gmin (Bełżyce, Bychawa, Łęczna, Garbów, Wojciechów) oraz 5 powiatów, na których obszarze leżą gminy: lubelski, lubartowski, łęczyński, puławski i świdnicki. Nowy obszar działań wyznaczony został zgodnie zapisami Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego.
 
Podpisanie listu intencyjnego jest pierwszym etapem przygotowań do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Działania planowane do wsparcia w ramach ZIT w kolejnej perspektywie finansowej będą kontynuacją działań zapoczątkowanych w latach 2014–2020. Kierunki działań dotyczą m.in. rozwoju i integracji systemów transportowych do roku 2030, rozwoju zintegrowanej polityki społecznej w LOF, w odniesieniu do prognozowanych zmian demograficznych ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych oraz adaptacji do zmian klimatu dla LOF do roku 2030. Projekty inwestycyjne uzupełnią działania w zakresie wsparcia edukacji oraz włączenia społecznego.
 
Zachęcamy Państwa do obejrzenia Panoramy Lubelskiej, w której znajduje się materiał z podpisania Listu intencyjnego oraz materiał z gminy Wólka, w którym Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat prezentuje działania realizowane w ramach ZIT w naszej gminie:
 
 
Poniżej udostępniamy Państwu materiał opublikowany w Kurierze Lubelskim dotyczący podpisania listu intencyjnego:
 
 
Plik jpg - Logo Fundusze Europejskie lubelskie Smakuj życie! LUBELSKI OBSZAR FUNKCJONALNY Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne Program Regionalny Funkcjonowanie Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych współfinansowane jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020
 
Powrót