Tutaj jesteś Aktualności Aktualności oświatowe II Ogólnokrajowy konkurs Mistrz...
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej

Aktualności oświatowe

Logo

II Ogólnokrajowy konkurs Mistrz Ortografii

10.05.2021
Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i średnie do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

 

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda poprzez portal Dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

 

Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji wręczymy nie tylko uczestnikom indywidualnym, ale także szkołom, których uczniowie zgromadzą wspólnie największą liczbę punktów. 

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół w portalu Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Poniżej zamieszczamy nagranie objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Rywalizacja będzie rozgrywać się w 5 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zachęcamy do udziału również nauczycieli), a także w specjalnej kategorii Szkoły. Nagrody otrzyma stu indywidualnych uczestników (20 najlepszych z każdej kategorii wiekowej) oraz trzy szkoły z najwyższym wynikiem. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o określonej wartości, zależnej od zajętego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej grupy wiekowej będą mogli wybrać dla siebie nagrody o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę praktycznych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. Uczestniczyło w niej ponad 8 tys. osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

 

Powrót