Tutaj jesteś Kultura i sport Koła Gospodyń Wiejskich Koło Gospodyń Wiejskich w Łuszczowie
Odpady Komunalne Odpady Komunalne Obrazek segregacji śmieci
Poradnik Interesanta Poradnik Interesanta Dwie osoby z dokumentami
Gazeta Gminna Wólka News Gazeta Gminna Wólka News Obrazek logo gmina news
Inwestycje Gminne Inwestycje Gminne Obrazek flaga uni europejskiej
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Koła Gospodyń Wiejskich

Grafika ogólna

Koło Gospodyń Wiejskich w Łuszczowie

Niewyczerpane pokłady energii, niezwykłe talenty. Kobiety zaangażowane, energiczne i pełne pasji, w skrócie Łuszczów kobietami stoi.

Jesteśmy aktywną i zgraną grupą kobiet, która w różnych przestrzeniach podejmuje wiele inicjatyw. Priorytetem jest budowanie dobrych relacji społecznych i podtrzymywanie tradycji ludowych. Swoją kreatywnością i pomysłami chcemy dzielić z mieszkańcami gminy Wólka, zwłaszcza z mieszkańcami Łuszczowa.

Przynależność do koła jest swoistym antidotum i odskocznią od trudów dnia codziennego, a działalność w kole to czas dla siebie, źródło satysfakcji i wielu radości.

KGW Łuszczów to koło w wieloletnią tradycją, sięgającą 1980 roku. W 2019 roku z inicjatywy Magdaleny Kuca pojawił się pomysł reaktywacji, pomysł przekuty w sukces. Od maja 2019 roku działamy prężnie, z apetytem patrząc w przyszłość. Chcemy kultywować tradycje, a jednocześnie działać jako gospodynie nowoczesne. Seniorki KGW Łuszczów przekazały nam wspaniałe stroje i wiele tradycji. Aktualnie w kole działa grupa 12 aktywnych kobiet, które mają przeróżne talenty, umiejętności, pasje, a przy tym bardzo się lubią i wspierają.

Drużyna KGW Łuszczów:

 1. Aneta Rudzka – Przewodnicząca
 2. Marta Tkaczyk – Zastępca Przewodniczącej
 3. Monika Rafalska – Szalast – Sekretarz
 4. Magdalena Kuca – Rzecznik
 5. Wioletta Pęcak
 6. Katarzyna Puszka
 7. Małgorzata Zwolak
 8. Agata Żółw
 9. Agnieszka Wieradzka
 10. Wioletta Szczepańska
 11. Agnieszka Kołtunik
 12. Anna Durak
 13. Magda Grzegorczyk - Cyranek

   

 

Udział KGW w życiu gminy Wólka

KGW Łuszczów bierze aktywny udział w życiu gminy Wólka, włączając się w organizację min. pięknego obrzędu jakim jest święto plonów, gminnego dnia seniora czy koncertu kolęd. Uroczystości te były dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania nas samych i naszych umiejętności.

 

Pomaganie jest wkręcające, działalność charytatywna nie jest nam obca. 

Podejmowanie różnorodnych działań na rzecz drugiego człowieka  to ten cel naszej działalności, która nas  nakręca.  Pomaganie daje nam  siłę. Aktywnie włączyłyśmy się w szycie maseczek dla mieszkańców gminy Wólka.  Nasze maseczki trafiły także do podopiecznych domu dziecka Nasz Dom w Rybczewicach. Wzięłyśmy udział w akcji #gaszynchallenge, która miała na celu wsparcie  finansowe małego, chorego  Wojtusia. 

https://www.siepomaga.pl/wplata/BaSRGED4

 

Pierwsze sukcesy na naszym koncie. Tworzenie dożynkowych wieńców specjalnością naszego koła. 

I miejsce w konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” w  2019 i 2020 roku to dla nas wielkie wyróżnienie, ale i wyzwanie, by także w kolejnych latrach nie zwieść oczekiwań oraz zaprezentować wyjątkową i misternie przygotowaną kompozycję. 

KGW Łuszczów kopalnią talentów. 

To niesamowite, że każda z członkiń koła wyróżnia się wyjątkowym talentem. Mamy w swoim składzie artystyczne dusze, talenty kulinarne i cukiernicze. Nie brakuje urodzonych organizatorek, kobiet potrafiących szyć, haftować i szydełkować.  Wzajemnie się uzupełniamy tworząc zgrane koło.

Magda Gregorczyk Cyranek do perfekcji opanowała przepis na ciasto drożdżowe. Miejsce na podium to nie dzieło przypadku. Prestiżowe cukiernie, byłyby dumne z takich słodkości. 

Piękne, budzące zachwyt wieńce dożynkowe, popisy kulinarne, organizowane konkursy. To tylko początek listy podejmowanych inicjatyw i naszych umiejętności. Z każdym z dniem odkrywamy ukryte talenty. Zatem pojawił się pomysł na tworzenie niebanalnych ozdób świątecznych, które  powędrowały do domów mieszkańców gminy Wólka. 

Nasze stroiki z pewnością pomogły w tworzeniu niezapomnianego świątecznego nastroju. Z łatwo dostępnych i tanich produktów powstały nietuzinkowe ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne. Unikatowe dekoracje zachwycały mieszkańców Gminy Wólka. Z pewnością wprowadziły do niejednego domu wyjątkowy świąteczny i podniosły nastrój. 

 

Dziewczyny do tańca i różańca 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Matki Boskiej Zielnej 

Zainspirowane wielopokoleniową, polską tradycją  przygotowany "bukiet na zielną" trafił do naszego pięknego zabytkowego Kościoła p.w. św. Barbary w Łuszczowie.  

W naszym bukietach nie zabrakło kłosów zbóż, owoców ziemi, ozdobnych kwiatów czy leczniczych ziół. 

 

Konkursy, pomysł na zabawę i integrację 

I edycja konkursu fotograficznego majlove w gminie Wólka ukazał walory przyrodnicze i piękno otaczającego nas krajobrazu.   
Naręcze niebanalnych zdjęć trafiło na naszą internetową stronę. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zacięta rywalizacja do ostatniej minuty głosowania, podkręciła atmosferę i dostarczyła pozytywnych emocji. 
Niekwestionowany zwycięzca, fotografia przepełniona soczystą zielenią, napawająca optymizmem, gdzie uśmiech promieniuje od kwitnącego rzepaku, a niebo oczarowuje swoim błękitem. To kadr, który rozkochał, zachwycił uczestników. Sami zobaczcie
Majlove w gminie Wólka do zakochania jeden kadr. 
 

Spotkania budują relacje

 
Wspólnie spędzony czas jest okazją do integracji, a także budowania relacji. Inauguracyjne spotkanie, wigilijne czy karnawałowe to doskonały czas, by w wyjątkowym towarzystwie naszych znajomych, sympatyków koła, przyjaciół spędzić niezapomniane chwile. To także okazja by zaprezentować nasze kulinarne umiejętności. Podzielić się swoimi pomysłami i planami na przyszłość. Wspólne spędzanie czasu przynosi wiele pozytywnych emocji, serdeczności i uśmiechu.  Te  piękne chwile, które rozgrzewały nasze serca z pewnością pozostaną w nas na długo. 

 

 

 

Powrót