Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport Sukces mieszkańców Gminy Wólka w...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

Zdjecie grupowe

Sukces mieszkańców Gminy Wólka w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin

07.04.2022
W dniu 26.03.2022r. w Sandomierzu, odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego otwartego turnieju – Sendomiria Cup. W zawodach wzięło udział ok. 400 zawodników z 33 ośrodków z całej Polski. Ze względu na rekordową ilość startujących, aby zdobyć medal należało wygrać co najmniej dwa pojedynki.

Zawodnicy Klubu Sportowego Budokai Lublin zdobyli łącznie 11 medali!!! Niestety nie wszyscy mogli cieszyć się z miejsca na podium, ale zwycięstwo walki eliminacyjnej lub jej przewalczenie w regulaminowym czasie bez straty punktu również należy uznać za sukces w tak silnym i licznym gronie zawodników.

Świetnie w tym turnieju zaprezentowali się mieszkańcy Gminy Wólka:

Kategorię dziewczynek powyżej 35 kg, po dobrych i twardych walkach zwyciężyła Anastazja Rakoczy. Trzeba dodać, że wykazała się przy tym niezwykłym hartem ducha ponieważ starcia półfinałowe i finałowe odbyły się w odstępie zaledwie jednego pojedynku!

W pięknym stylu, po dwóch zwycięskich pojedynkach przez wazaari, srebrny medal wywalczyła Zuzanna Kiszczak, która w walce finałowej musiała niestety uznać wyższość rywalki z Wasiłkowa.

Brązowy medal sandomierskiej imprezy wywalczył aktualny Wicemistrz Europy – Piotr Podgajny - który wygrał dwie walki, jedną przez ippon, drugą przez waza-ari.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Klubu, którzy mimo braku medalu dali z siebie wszystko walcząc o jak najlepsze lokaty:

Filip Kiszczak – zwyciężając pojedynek eliminacyjny przez ippon, stoczył następnie heroiczny bój o wejście do strefy medalowej. Zdołał w tym pojedynku odrobić utracone po technice mae-geri waza-ari, ale niestety w ostatecznym rozrachunku sędziowie wskazali zwycięstwo przeciwnika.

Aurelia Rakoczy – przegrała pojedynek eliminacyjny, pomimo licznych fauli (pchanie) przeciwniczki.

Krzysztof Głowacki, Julia Krajewska, Gabrysia Ozygała, Tamara Plewko mimo dobrej postawy i chęci zwycięstwa tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników z walk eliminacyjnych.

Więcej na: https://koklublin.wixsite.com/ksbl/post/sendomiria-cup-26-03-2022r-relacja

Galeria: https://koklublin.wixsite.com/ksbl/portfolio-2?pgid=l15kwp7a-8578dff3-4d88-46f9-9113-48bfc05c5d6d

 

Powrót