Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport LIGA KS BUDOKAI LUBLIN
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

statuetki

LIGA KS BUDOKAI LUBLIN

03.01.2022
W dniach 6 i 27 listopada w hali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pliszczynie odbyły się dwie edycje Ligii karate kyokushin organizowanej przez Klub Sportowy Budokai Lublin. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata oraz przychylności Dyrekcji Szkoły w Pliszczynie.

Zawody polegały na odbyciu przez uczestników jednej (w wyjątkowych przypadkach dwóch) sędziowanych walk. Zawodnicy zostali podzieleni ze względu na wiek, wagę oraz poziom zaawansowania (kategorie A,B,C) . Zwycięzca pojedynku otrzymywał pamiątkowy puchar i dyplom, a przegrany dyplom. Łącznie w dwóch edycjach Ligii wzięło udział  82  uczestników z roczników 2008-2014.

Głównym założeniem Ligii było zaznajomienie najmniejszych karateków z zasadami i komendami turniejowymi oraz zdobycie przez mniej doświadczonych zawodników  umiejętności opanowania stresu i emocji w trakcie trwania walki turniejowej. Pierwsze efekty  można było zaobserwować w trakcie trwania VI  Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin Koyagi Cup, który odbył się w Lublinie w dniu 20 listopada. W trakcie tego turnieju wielu uczestników pierwszej edycji Ligii zwyciężało swoje kategorie wiekowe i wagowe.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich Członków Klubu, obie edycji Ligii przeprowadzone zostały bardzo sprawnie i szybko m.in. dzięki temu, że puchary i dyplomy wręczane były bezpośrednio po pojedynkach.

Rolę sędziów w dniach zawodów pełnili: sensei Katarzyna Kuprianowicz oraz Senpai: Karolina Podlaszewska, Aleksandra Mitura, Maja Kotyra, Amelia Tomaszewska, Maja Bielecka, Natalia Trancygier, Zuzanna Rykiel, Michał Prościński, Jerzy Ciupak i Oskar Mazik. Sędziami czasu i obsługą techniczną zajmowali się senpai Paweł Sało, Piotr Wawer, Szymon Sapko, Jakub Koncewicz.  Nad poprawnym i sprawnym  przebiegiem pojedynków czuwali Sensei Marcin i Anna Majczak.

Link do galerii: https://koklublin.wixsite.com/ksbl/kopia-almma-204-2021-10-17-1

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wólka treningi karate Kyokushin prowadzone przez utytułowanych trenerów (m.in. mistrzów świata i Europy) odbywają się w większości z gminnych szkół – w Turce, Sobianowicach, oraz Pliszczynie zgodnie z obowiązującym harmonogramem: https://koklublin.wixsite.com/ksbl/kyokushin-karate-1

 

Klub Sportowy BUDOKAI Lublin

Powrót