Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport PIOTR PODGAJNY – MIESZKANIEC GMINY...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

Zdjęcie zawodników

PIOTR PODGAJNY – MIESZKANIEC GMINY WÓLKA - WICEMISTRZEM EUROPY KYOKUSHIN KARATE WKB!

03.01.2022
W dniach 11 - 12 grudnia 2021 r. w Leżajsku odbyły się IV Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate WKB. W zawodach wzięło udział 512 zawodników z 15 krajów.

Klub Sportowy Budokai Lublin reprezentowało 5 zawodników: Bartosz Radzki, Piotr Podgajny, Karolina Podlaszewska, Michał Prościński i Bartosz Delmanowicz.

Najlepiej spisał się najmłodszy z całej ekipy i debiutujący w zawodach tak wysokiej rangi – Piotr Podgajny startujący w kategorii młodzik +50 kg. Piotr stoczył w całym turnieju 3 walki. Pierwszą walkę zwyciężył z dużo cięższym reprezentantem Łotwy przez wazaari czyli czyste trafienie przeciwnika techniką mae geri (frontalną) w głowę. Drugi pojedynek z reprezentantem Polski zwyciężył decyzją sędziów, natomiast pojedynek finałowy przegrał po dogrywce z mocnym zawodnikiem z Ukrainy zdobywając tytuł Wicemistrza Europy!

Pozostali zawodnicy Klubu mimo walecznej postawy nie zdołali zdobyć medalu. Bartek Radzki, Michał Prościński oraz Bartek Delmanowicz w eliminacjach ulegli przeciwnikom z Izraela, Polski i Łotwy.

O pechu może mówić nasz aktualna wicemistrzyni Polski – Karolina, która walkę repasażową stoczyła z aktualną mistrzynią świata KWU. Karolina miała mieć pojedynek nr 17 ale ze względu na zawirowania techniczne została wyczytana bez uprzedzenia do walki nr 7 i wyszła do niej kompletnie nieprzygotowana, co miało ogromny wpływ na jej przebieg.

To nie koniec grudniowego sprawdzianu dla naszych zawodników. Rok 2021 kończymy startem na kolejnych prestiżowych zawodach – Pucharze Polski Kyokushin Karate PZK w Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że i ten występ będziemy mogli uznać za udany.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom walecznej postawy, sędziom i trenerom z ramienia KS Budokai Lublin dziękujemy za wytężoną pracę w trakcie trwania turnieju, a niezawodnym rodzicom za pomoc w transporcie i gorący doping.

Galeria: https://koklublin.wixsite.com/ksbl/kopia-liga-ks-budokai-lublin

Osu!

 Klub Sportowy BUDOKAI Lublin

Powrót