Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport „FARMERZY” SP Łuszczów Mistrzem Rugby...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Rozkład jazdy Rozkład jazdy Autobus na ulicy
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne
Seniorzy w Gminie Wólka Seniorzy w Gminie Wólka Obrazek seniorzy

Sport

Dzieciki na meczu

„FARMERZY” SP Łuszczów Mistrzem Rugby Tag

23.12.2021
Fantastyczny występ szkolnych drużyn z SP Łuszczów na warszawskim Torwarze 16 grudnia 2021 r. podczas XVI Ogólnopolskiego Finału PZU Szkolnej Ligi Rugby Tag ! W Warszawie 16 grudnia br. na hali widowiskowo - sportowej COS Torwar, rozegrano XVI Ogólnopolski Finał PZU Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowany przez Polski Związek Rugby w ramach programu finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”.

W hali COS Torwar zaprezentowały się 34 szkolne drużyny z 12 województw, w tym dwa zespoły SP Łuszczów, mistrzów województwa lubelskiego w kategorii klas IV oraz VI pod kierownictwem ich trenera, nauczyciela wychowania fizycznego Pana Macieja Kleszcza i po raz kolejny „Farmerzy” na podium w czołówce szkół w Polsce!

Klasy 4 - I miejsce SP Łuszczów – Mistrz , najlepsza szkolna drużyna w Polsce w kat. klas IV !!!

Klasy 6 –II miejsce SP Łuszczów – vice Mistrz, drugi zespół w kraju w kat. klas VI !!

W sumie około 300 zawodników, uczniów szkół podstawowych (dziewczynki i chłopcy) toczyło zmagania w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4, 5 i 6. Na trzech boiskach rozegranych zostało 89 spotkań.

W kategorii klas IV zespół „Farmerów” z Łuszczowa w rozrywkach grupowych pokonał 6:0 SP 13 Ruda Śląska (Śląskie), 3:2 SP Zakonu Pijarów Rzeszów (Podkarpackie) oraz 3:0 SP Strzała (Mazowieckie) zajmując I miejsce. W fazie medalowej przyszło nam się zmierzyć z SP Niedźwiedź (Małopolskie) wygrywając 4:0, a w meczu decydującym o złotych medalach rywalizowaliśmy z SP 47 Białystok (mistrz woj. podlaskiego) zwyciężając po zaciętym meczu 3:2 tym samym zdobywając Mistrzowski tytuł i złote medale !!!

SP Łuszczów ponownie najlepsza drużyna Rugby Tag w kraju !!

Zespół klasy IV reprezentowali: Zoya Głowacka, Amelia Klej, Szymon Sokołowski, Piotr Skrzyński, Bartłomiej Szewczak, Jakub Tomczak, Jakub Borkowski i Wiktoria Kosyna.

 

W rywalizacji klas VI drużyna z Łuszczowa w rozrywkach grupowych zremisowała 1:1 SP 29 Olsztyn (mistrz woj. warmińsko - mazurskiego), pokonała 4:1 SP Żelków Kolonia (mazowieckie), SP 4 Jarocin  3:0 (wielkopolskie) oraz 3:1 z mistrza woj. podlaskiego SP 47 Białystok zajmując pierwsze miejsce w grupie. W półfinale przyszło nam się zmierzyć z SP Kurowice (łódzkie) zwyciężając 4:1. W finale czekał już na nas dobrze nam znany zespół SP Lubień (małopolskie) i ponownie jak w ubiegłym roku obie drużyny pokazały wspaniałe widowisko w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie od 0:1 po 3:2 dla SP Łuszczów, aż do końcowego remisu 4:4 o złotych medalach miała rozstrzygnąć dogrywka do tzw. złotego przyłożenia, nasi uczniowie mieli dwie piłki meczowe, niestety tym razem się nie udało i ze zwycięstwa cieszyli się przeciwnicy.

Co nie umniejsza sukcesu – zdobyli srebrne medale i tytuł vice mistrzowski w klasach VI !!

 

Skład drużyny klasy VI: Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wasik, Aleksandra Borek, Piotr Gasior, Natalia Spuz-Szpos oraz Zosia Szewczak.

Oprócz wspaniałych pucharów i medali wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody: plecaki, dresy, polary, koszulki i wiele innych gadżetów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom świetnego występu!

Po raz kolejny poświęcony czas i wysiłek włożony w przygotowania  oraz fantastyczna praca z dziećmi i młodzieżą na co dzień przynosi efekty !

Wielkie brawa i gratulacje dla trenera Macieja Kleszcza za osiągnięte wyniki!

 

Powrót