Tutaj jesteś Kultura i sport Galeria Sport FARMERZY PODWÓJNYMI MISTRZAMI...
Mobilna aplikacja Gminy Wólka Mobilna aplikacja Gminy Wólka Obrazek telefon w dłoni
Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Odnawialne źródła energii w Gminie Wólka Obrazek kolektory słoneczne

Sport

drużyna

FARMERZY PODWÓJNYMI MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W RUGBY TAG

23.11.2021
W dniu 18 listopada br. na parkiecie Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie został rozegrany Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Zawody te były zarazem IX Halowymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w Rugby Tag.

Po raz kolejny hala im. Zdzisława Niedzieli gościła najlepsze reprezentacje szkół podstawowych z województwa lubelskiego, które zakwalifikowały się do półfinałów w toku rozegranych wcześniej turniejów eliminacyjnych w Lublinie i Kłoczewie. W zawodach udział wzięło 13 zespołów w trzech kategoriach wiekowych, ogółem ponad 100 zawodników (dziewczynek i chłopców). Rywalizacja o awans do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji. Poziom umiejętności młodych zawodników i zawodniczek był bardzo wysoki, a rozgrywane akcje niezwykle efektowne.Logo Rugby tag

Miło nam poinformować, że w toku rozgrywek drużyny Łuszczowskich Farmerów zwyciężyły w dwóch kategoriach klas IV i VI zostając MISTRZAMI województwa lubelskiego i będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag w Hali Torwar w Warszawie! Natomiast w kategorii klas V nasi uczniowie zajęli II miejsce i tytuł wice mistrzowski.

Debiutujący w rozgrywkach uczniowie reprezentujący klasę IV w meczach finałowych pokonali drużyny SP Kłoczew 10:0, SP Jakubowice 4:3 oraz SP 10 Lublin 9:1.

Skład zespołu:

Szymon Sokołowski, Piotr Skrzyński, Bartłomiej Szewczak, Amelia Klej, Jakub Tomczak, Wiktoria Kosyna, Julia Kuca, Jakub Borkowski.

Zespół klasy VI pokonał SP Chrobry Lublin 9:2, SP Tomaszowice 8:4 oraz SP Białki Dolne 12:2 i po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł Mistrza województwa lubelskiego!

Jakub Dziewulski, Krzysztof Kopyść, Michał Wąsik, Piotr Gąsior, Natalia Spuz - Szpos, Zofia Szewczak.

Równie świetny występ zanotowali uczniowie reprezentujący klasę V, którzy zajęli II miejsce, pokonując SP Kłoczew 5:3, SP Tomaszowice II 8:3 oraz SP 10 Lublin 8:1 w decydującym meczu ulegając SP Tomaszowice I 6:2.

Zespół klasy V wystąpił w składzie:

Marcin Baczkowski, Robert Tkaczyk, Szymon Gagoł, Tamara Plewko, Natalia Durak.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za uczniów SP Łuszczów w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligi Rugby Tag, który odbędzie się 16 grudnia br. w hali Torwar w Warszawie.

Powtórka z Finału Wojewódzkiego mile widziana :-)